Rozwój wymaga wiedzy. Dlaczego warto pogłębiać swoją wiedzę w trakcie rozwoju firmy?

 | 

BNI Polska

Twoje możliwości, umiejętności i wiedza dają Ci trwałe podstawy do rozwoju biznesu. Przedsiębiorcy należący do BNI wiedzą, że kto stoi w miejscu, ten się cofa, dlatego stale pogłębiają swoją wiedzę w myśl jednej z podstawowych wartości organizacji „nauki przez całe życie”. Dlaczego warto wzmacniać biznes i doskonalić swoje umiejętności biznesowe?

Z tego artykułu dowiesz się: 

1.Dlaczego wiedza jest ważna w rozwoju firmy?
2. Dlaczego im większa wiedza na temat BNI, tym więcej otrzymasz rekomendacji?
3. Dlaczego warto ciągle rozwijać swoje zdolności intelektualne?

Naukowcy od wieków spierają się o jednoznaczną definicję słowa „wiedza”. Można przyjąć, że jest to ogół informacji, które każdy człowiek poznaje w trakcie nauki, przez doświadczenie pracę oraz podejmowanie różnych aktywności. Każdy człowiek ma zatem niepowtarzalny zasób wiedzy. Wykorzystanie jej na potrzeby rozwoju firmy może przynieść rewelacyjne rezultaty. Dlaczego warto pogłębiać swoją wiedzę i wykorzystywać ją do rozwoju biznesu?

1. Inwestowanie we własny rozwój sprawia, że doskonalimy nie tylko umiejętności ale i charakter.
2. Stajemy się ambitniejsi, wytrwalsi i potrafimy realizować cele, które są dla nas ważne.
3. Osiągając kolejne etapy rozwoju, czujemy się bardziej spełnieni.
4. Doskonalenie kompetencji sprawia, że czekają na nas lepsze możliwości zawodowe.
5. Rozwijając swoje kompetencje stajemy się ekspertami w swojej branży.

 

Nauka przez całe życie 

Przedsiębiorcy napotykają na swojej drodze wiele barier, które nie pozwalają na rozwój ich biznesów: brak zasobów, pracowników,  walka z konkurencją o zlecenia, niepewność regularnego pozyskiwania zleceń, ograniczona sieć kontaktów czy samotność w biznesie, to tylko niektóre z nich. W jaki sposób sprostać coraz większym wyzwaniom w biznesie? Jednoczenie sił, współpraca, budowanie relacji, samodoskonalenie się i nauka – to recepta na pokonanie wszystkich wyzwań stojących przed firmami. Tych kilka czynników to jedne z wartości BNI. 

Jedną z podstawowych wartości BNI jest nauka przez całe życie. Dzięki zapewnieniu Członkom BNI systematycznych szkoleń i warsztatów utrzymujemy silną pozycję na jako największa i najskuteczniejsza organizacja biznesowa na świecie. Zaangażowanie w szkolenia i edukację powoduje, że wykorzystujemy zdobytą wiedzę nie tylko do efektywniejszego działania w BNI, ale także w swoim biznesie. Nasi trenerzy szkolą tysiące członków BNI w różnych dziedzinach: skuteczne autoprezentacje, przekazywanie rekomendacji, budowania sieci kontaktów i power teamów czy odbywania spotkań biznesowych. Pomagają tym samym w osiąganiu sukcesu w biznesie, co przekłada się na jakość członkostwa i udzielanych rekomendacji.

Dlaczego warto pogłębiać swoją wiedzę?

Pogłębianie wiedzy przyspiesza sukces i rozwój firmy nie tylko nowych Członków BNI. Dzięki mentoringowi poprawia się zaangażowanie przedsiębiorców w działalność w BNI: obecności na spotkaniach, retencja, generowanie rekomendacji. A co za tym idzie – wpływa na robienie większej ilości biznesów.

1. Im większą wiedzę posiadasz o tym, jak wykorzystać BNI do rozwoju biznesu, tym więcej otrzymujesz rekomendacji.

2. Wiedza o tym, w jaki sposób przygotowywać rekomendacje, prowadzić spotkania biznesowe,  wpływa na Twój rozwój nie tylko w organizacji ale także Twojego biznesu.

3. Poszerzanie swojej wiedzy o BNI pomoże Ci zrozumieć, jak wykorzystywać system BNI i wprowadzić go na stałe do swojego biznesplanu.

 

 

Szkolenia online dla przedsiębiorców

Metodą nauczania, szczególnie przydatną dla przedsiębiorców,  którzy chcą rozwijać swoją firmę, dużo pracują, zdobywają nowych klientów i mają mało czasu dla siebie jest e-learning. 

E-learning to współcześnie nieodłączny element procesu edukacji, pozyskiwania wiedzy i rozwijania swoich umiejętności. Dzięki e-learningowi można uczyć się tego, co jest nam w danej chwili przydatne, w miejscu i czasie, które są najbardziej odpowiednie.  Dlatego w BNI zapewniamy właścicielom firm dostęp do unikalnej wiedzy na żądanie w platformie e-learningowej BNI University. Oferujemy w niej nielimitowany, bezpłatny dostęp do szkoleń, wykładów i webinarów. Korzystanie z e-learningu jest bardzo wygodne. Przede wszystkim można uczyć się z każdego miejsca na ziemi, w dogodnym czasie, przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. 

Szkolenia online to propozycja szczególnie dla przedsiębiorców, którzy w ciągu dnia mają pełen kalendarz spotkań i wolą sami zdecydować, kiedy i w jakim miejscu zorganizować sobie czas na naukę. 

Wykłady w formie wideo, szkolenia, nieograniczony dostęp do multimedialnych materiałów edukacyjnych, elastyczne godziny nauki, dostępność 24 godziny na dobę, w dowolnym miejscu i czasie – to rozwiązania, które z powodzeniem wykorzystujemy w BNI University.