Rozmowa z Joanną Witwicką – właścicielką Kliniki Stomatologicznej Den-Med i Członkinią BNI Power

 | 

Joanna Witwicka
Członek BNI Power

Joanna Witwicka jest właścicielką Kliniki Stomatologicznej Den-Med w Warszawie, którą prowadzi od 1993 roku. Dołączając w 2013 roku do BNI pragnęła pozyskać nowych  klientów i zapełnić przedpołudniowe godziny w kalendarzu pracy swojej kliniki, a także zatrudnić lekarzy specjalistów. Jak działalność w BNI wpłynęła na prosperowanie kliniki? Jakie widzi zalety z członkostwa w BNI?

blog-bni-_joanna-witwicka-1

Joanno, jak rozpoczęła się Twoja historia w BNI i co skłoniło Cię do dołączenia do organizacji?

Moja przygoda z BNI rozpoczęła się ponad 3 lata temu. Na spotkanie grupy zostałam zaproszona przez znajomego – Tomasza Puchalskiego, który w grupie BNI Power reprezentował branżę fotograficzną. Prawdę mówiąc, sama się na nie wprosiłam. Wcześniej przez pół roku obserwowałam zdjęcia i wpisy zamieszczanie przez Tomka na swoim profilu na Facebooku. Pisał o tym, jaką energię do działania dają mu cotygodniowe spotkania z przedsiębiorcami. Czytając te wpisy, zastanawiałam się, czym jest BNI i na jakich zasadach funkcjonuje. Zapoznałam się ze wszystkimi informacjami na stronie BNI, o resztę szczegółów dopytałam i powiedziałam Tomkowi, że chcę przyjść na spotkanie ich grupy. Od tego czasu, czyli od 2013 roku jestem członkinią BNI. Widzę dużo zalet dla mnie, jako lekarza, z członkostwa w BNI. Do lekarza przecież najczęściej chodzimy z polecenia. W BNI polecamy firmy, które sami już sprawdziliśmy, wiemy, że profesjonalnie obsłużą klienta i jesteśmy zadowoleni z ich usług.
jw3

Jakie zmiany zaszły w Twojej firmie po dołączeniu do BNI?

Przystępując do BNI, moim głównym celem było pozyskanie nowych klientów i zapełnienie przedpołudniowych godzin w kalendarzu pracy kliniki Stomatologicznej Den-Med, którą prowadzę. Kolejnym założeniem był oczywiście rozwój, czyli zatrudnienie kolejnych lekarzy specjalistów. W ciągu ostatnich kliku miesięcy do mojej kliniki dołączyło 3 nowych specjalistów. Na dzień dzisiejszy zrealizowałam wszystkie swoje cele. Ponadto w BNI uczę się tego, w jaki sposób prowadzić firmę i zarządzać ludźmi. Na studiach uczyłam się, jak leczyć ludzi, nie poznawałam sposobów na rozwój biznesu, uważam więc, że taka wiedza jest dla mnie bardzo przydatna: otrzymuję tu wsparcie biznesowe i zupełnie bezinteresowną pomoc. Dzięki temu wiem, jak poruszać się w biznesie, jak pójść o krok do przodu i wyjść ze swojej strefy komfortu, żeby się rozwijać. Doceniam także zaangażowanie, zaufanie i relacje, jakie nawiązują się w grupie. Każdy z członków grupy ma swoje doświadczenia, którymi dzieli się z innymi.

 

 

 

Czy otrzymałaś rekomendację, która znacząco wpłynęła na Twój biznes?

Dla mnie, jako lekarza, każda rekomendacja jest bardzo cenna, ważny jest dla mnie każdy nowy pozyskany pacjent. Dzięki poleceniom z BNI pozyskałam blisko 200 nowych pacjentów i liczba ta nadal rośnie. Doceniam nawet to, że przyjdzie jedynie na przegląd stomatologiczny lub na konsultację. Jeżeli wizyta w naszym gabinecie będzie dla niego korzystna, poczuje się komfortowo i bezpiecznie – będzie to mój ogromny sukces. Taki pacjent najczęściej poleci mnie swoim znajomym, a przecież na rekomendacjach zależy mi najbardziej. Ponadto, dzięki nawiązanym w grupie kontaktom, wciąż wprowadzam zmiany i krok po kroku rozwijam klinikę: zleciłam zaprojektowanie oraz wydruk materiałów reklamowych, nowe aranżacje pomieszczeń, w przygotowaniu jest stworzenie nowoczesnej strony internetowej oraz wdrożenie systemu do zarządzania dokumentacją kliniki.

 

 

12122944_1632300160355849_5287208719525152225_n

 

Co Tobie osobiście dało działanie w organizacji i jakie cele stawiasz przed sobą?

Wystarczyły 4 miesiące działania w BNI, bym została członkiem Zarządu grupy BNI Power, gdzie pełniłam rolę Sekretarza. Było to dla mnie wielkie wyzwanie, ponieważ miałam krótki staż w organizacji. Postanowiłam więc bardzo mocno się zaangażować, żeby dokładnie poznać strukturę, zasady i procedury BNI. Teraz z kolei już drugą kadencję pełnię rolę Prezesa BNI Power. Ciąży na mnie duża odpowiedzialność, zależy mi na tym, by nie zawieść członków grupy i sprostać ich oczekiwaniom. Moja kadencja jednak dobiega końca, słysząc miłe informacje zwrotne od członków grupy wydaje mi się, że sprostałam oczekiwaniom. Do tej pory starałam się głównie realizować cele, które stawiał sobie Zarząd, czyli wszystko, co wiązało się z rozwojem grupy Power. Osiągnęliśmy status grupy Platynowej, czyli 50+, a jak wiadomo takie właśnie grupy generują największy biznes. Teraz chciałabym skupić się na własnym rozwoju – odbyć wszystkie możliwe szkolenia BNI, które są świetną okazją nie tylko do poznania jak działać w BNI, ale jak przenieść to na grunt swojej firmy.Stawiam na rozwój swojej Kliniki Stomatologicznej Den-Med – oczywiście poprzez dalsze stuprocentowe zaangażowanie w BNI. Kolegom i koleżankom z Grupy BNI Power obiecuję, że wreszcie wprowadzę w życie wszystkie ich cenne rady, za które jestem bardzo wdzięczna i za które z tego miejsca bardzo serdecznie dziękuję.