Podsumowanie 2018 roku w BNI Polska

 | 

BNI Polska

Mija kolejny rok działalności BNI w Polsce. To dobry czas na podsumowanie 2018 roku w naszej organizacji. 2018 rok w BNI Polska zakończyliśmy z wynikiem 446 milionów złotych netto dodatkowych zleceń z 86 193 rekomendacji BNI. Co wydarzyło się w BNI Polska w ubiegłym roku?

Kliknij i obejrzyj podsumowanie 2018 roku Prezesów Zarządu BNI Polska Ryszarda Chmury i Mateusza Bacańskiego [czas trwania: 6:38 min]

 

 

Biznesy i osiągnięcia firm należących do BNI

Członkowie BNI przekazali sobie 86 193 rekomendacji, które zaowocowały zrealizowaniem biznesów na kwotę 446 milionów złotych netto.

Kliknij w obrazek, aby powiększyć:
2389_infografika_workbook_a4 (1)

Obliczyliśmy, że uśredniona wartość dodatkowych zleceń z rekomendacji BNI pozyskanych przez jednego Członka Grupy BNI wynosi 254 747 zł netto. Oznacza to, że każdy z Członków BNI w Polsce, w 2018 roku, zwiększył swoją sprzedaż o tę kwotę.

Największą średnią kwotę biznesów zrealizowanych dzięki rekomendacjom BNI przez jedną osobę odnotowaliśmy natomiast w regionie rybnickim. Wynosi ona 466 510 zł netto.

Osiągnięcia i biznesy są istotne nie tylko ze względu na rozwój firm przedsiębiorców działających w BNI. Przekłada się to również na rozwój miast, regionów i wpływa na gospodarkę. Im więcej zarabiają właściciele firm, tym lepiej rozwijają się miasta.

Przykładów takich biznesów mamy wiele. W ubiegłym roku historie biznesów i zleceń z rekomendacji obiegały całą Polskę. Niesamowicie cieszą nas takie historie, które udowadniają, że kierunek, jaki obraliśmy jest dobry, a BNI to skuteczny system rozwoju firm.

Zbigniew Sieradzki, właściciel firmy Wiksbud, zajmujący się generalnym wykonawstwem inwestycji budowlanych, przekazał przedsiębiorcom z różnych Grup BNI, których poznał podczas wydarzeń organizowanych przez BNI Kujawsko-Pomorskie, zlecenia szeregu robót budowlanych, które zaowocowały biznesami na kwotę 16 000 000 zł netto.

Piotr Łuczak, członek Grupy BNI Masters z Krakowa, przekazał rekomendację, która poskutkowała biznesem na kwotę 3 800 000 zł netto. Rekomendacja ta została przekazana Renacie Nowak i dotyczyła budowy sieci kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej i wodociągu.

Biznesy i osiągnięcia firm należących do BNI

1. 2000 Członków BNI w Polsce
Ważnym kamieniem milowym dla naszej organizacji było przekroczenie liczby 2000 członków BNI w Polsce. Dzięki dołączaniu nowych właścicieli firm, wszyscy przedsiębiorcy mają jeszcze więcej możliwości biznesowych, więcej kontaktów i zleceń.

2. Nowe Grupy i Regiony BNI
W 2018 roku do BNI Polska dołączyło 8 nowych grup, między innymi w Warszawie, Legnicy czy Nakle nad Notecią. Dzięki tworzeniu i rozwijaniu nowych Grup BNI, wspieramy lokalny biznes i gospodarkę.
kick off

 

3. Międzynarodowe wydarzenia i szkolenia
Jednym z głównych celów, jaki przyświeca BNI, jest edukowanie, informowanie i prowadzenie Członków w procesie rozwoju firmy przez rekomendacje. Dlatego też nieustannie dążymy do tego, by dzielić się międzynarodową wiedzą i zmieniać oblicze biznesu w Polsce. Ten rok upłynął nam pod znakiem międzynarodowych szkoleń, które prowadzili dla nas eksperci z całego świata: Bharat Daga Dyrektor Zarządzający Regionu Pune East w BNI Indie, Vince Vigneri z BNI USA i Murali Srinivasan z BNI Indie oraz YP Lai Dyrektor Narodowy BNI Tajlandia, BNI Wietnam, BNI Korea i BNI Filipiny.
szkolenia

 

Każde ze szkoleń zgromadziło ponad 150 uczestników zarówno z Polski, jak i z całego świata. Gościliśmy Dyrektorów BNI z Francji, Belgii, Polski, Estonii, Szwecji, Turcji, Rumunii oraz RPA. Uczestnicy mieli możliwość zgłębiać tajniki rozwijania biznesów przez rekomendacje od najlepszych trenerów BNI na świecie, a także nawiązać międzynarodowe kontakty biznesowe.

4. Konferencja Growth Experts Academy

Ważnym wydarzeniem była dla nas także Konferencja Growth Experts Academy, która odbyła się 5 października w Hotelu Marriott w Warszawie. Gościem specjalnym konferencji był Ivan Misner Założyciel BNI i światowy ekspert rozwoju biznesu przez rekomendacje. Obok niego na scenie wystąpili również: Beth Misner Współzałożycielki Fundacji BNI, Charlie Lawson Dyrektor Narodowy BNI Wielka Brytania i Irlandia oraz Kevin Barber Dyrektor Zarządzający Regionu BNI Niemcy Południowo-Zachodnie. Wystąpili dla nas praktycy biznesu, którzy rozwijają organizację w USA, Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz Niemczech. Podzielili się oni swoim międzynarodowym doświadczeniem i dobrymi praktykami dotyczącymi członkostwa w BNI, a także rozwijania firmy przez rekomendacje.

 

Kliknij i obejrzyj relację wideo z konferencji [czas trwania: 1:55]:

Nowe narzędzia i systemy

Rok 2018 to dla nas także synonim nowej jakości i rozwiązań, jak Aplikacja Mobilna BNI Connect, z której korzysta już ponad 76% przedsiębiorców w trakcie swojej działalności w BNI. Dzięki aplikacji wszyscy mają łatwiejszy kontakt z członkami swojej grupy, przedsiębiorcami z całej Polski i świata.

Wdrażamy także systemy, jak BNI University. Pracujemy nad wdrożeniem platformy e-learningowej, czyli systemu edukacji online, gdzie członkowie będą mieć dostęp do szkoleń i warsztatów w każdym miejscu i o każdej porze, na komputerze, tablecie czy telefonie. Wprowadzane przez nas nowe narzędzia pomagają członkom efektywniej działać w organizacji.

 

Podsumowanie

BNI z roku na rok rozwija się coraz szybciej i dynamiczniej. Organizację tworzą ludzie – cieszymy się, że wciąż rośnie liczba przedsiębiorców, którzy wspólnie z nami chcą rozwijać swoje firmy.

Każde działanie, które podejmujemy, poprzedzamy pytaniem, czy dzięki temu przedsiębiorcy będą robić więcej biznesów i zarabiać jak najwięcej. Przede wszystkim zależy nam na tym, by wszyscy byli zadowoleni z członkostwa w BNI i kontynuowali swoją działalność w organizacji.

Rok 2019 zapowiada się równie dobrze. Będziemy gospodarzami Międzynarodowej Konferencji BNI, w której weźmie udział 3000 uczestników z 70 krajów. Będzie to dla Członków BNI okazja i możliwość do nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

Życzymy Wam, by kolejny rok członkostwa w BNI przyniósł: jak najwięcej owocnych rekomendacji, zrealizowanych biznesów i okazji do rozwoju Waszych firm.