Program Mentoringowy. Na czym polega nowa inicjatywa BNI?

 | 

W jaki sposób wykorzystać system BNI do rozwoju swojej firmy? Na czym polega działalność w BNI? Jak przygotować i przekazywać rekomendacje? To tylko niektóre z zagadnień, jakie wyjaśniamy w Programie Mentoringowym. Sprawdź, na czym polega Program Mentoringowy BNI, i jak z niego korzystać.

Z tego artykułu dowiesz się:
1. Na czym polega Program Mentoringowy BNI.
2. Dlaczego nauka przez całe życie to jedna z wartości BNI.
3. Jakie możliwości edukacyjne oferuje Program Mentoringowy BNI.

Program Mentoringowy BNI

Uczenie się przez całe życie to jedna z podstawowych wartości BNI. Jesteśmy przekonani, że doszkalanie się i podnoszenie kwalifikacji jest warunkiem sprawnego funkcjonowania w świecie i w biznesie.
Dzięki zapewnieniu Członkom BNI systematycznych szkoleń i warsztatów, BNI utrzymuje silną pozycję jako największa i najskuteczniejsza organizacja biznesowa na świecie.

Program Mentoringowy skierowany jest do Członków BNI, poszukujących wsparcia w rozwoju firmy przez rekomendacje i wdrożeniu systemu BNI do swojego biznesplanu.

Inicjatywa umożliwia im dostęp do materiałów edukacyjnych przygotowanych przez doświadczonych ekspertów z różnych dziedzin rozwoju biznesu przez rekomendacje. Dzielą się oni swoją wiedzą oraz udzielają wsparcia w pracy nad konkretnymi wyzwaniami w biznesie.

BNI, oprócz szkoleń, warsztatów i konferencji organizowanych co miesiąc w każdym mieście, oferuje kursy i szkolenia online, szereg książek, poradników i podręczników biznesowych dotyczących marketingu rekomendacji.

Funkcja Mentora w Grupie BNI

Każdy nowy przedsiębiorca, który zostaje przyjęty do Grupy BNI może liczyć na pomoc innych Członków swojej grupy. Otrzymuje wsparcie Mentora, który bazując na własnych doświadczeniach, przekazuje mu wiedzę o działaniu w BNI, udziela porad, wskazówek i towarzyszy w pierwszych miesiącach członkostwa.

Mentor przekazuje wiedzę o działaniu w BNI, udziela porad, wskazówek i towarzyszy
w pierwszych miesiącach członkostwa.

Przedsiębiorcy, którzy uczą innych, też się przy okazji uczą. Obie strony stają się lepiej wykształcone w zakresie, za który są odpowiedzialni. Proces ten przyspieszy także budowanie relacji i umiejętności przekazywania rekomendacji.

BNI University – zdobywaj wiedzę o BNI i rekomendacjach online

BNI University to idealne uzupełnienie szkoleń, które organizowane są w każdym regionie BNI, zgodne ze zdobywającą popularność ideą blended learning, czyli metodą kształcenia łączącą tradycyjne metody nauki z nowoczesnymi, prowadzonymi online, za pomocą komputera.

BNI University to baza szkoleń, kursów i wykładów, zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych. Interaktywne i angażujące ćwiczenia, quizy, filmy i dokumenty przygotowane przez ekspertów i najlepszych trenerów BNI na świecie, pozwalają na zdobycie unikalnej wiedzy, która pomaga rozwinąć firmę, zdobywać zlecenia, nawiązywać kontakty biznesowe.  

Trenerzy BNI, wykorzystując międzynarodowy know how, szkolą tysiące przedsiębiorców w różnych dziedzinach: networking, autoprezentacje, przekazywanie rekomendacji, budowania sieci kontaktów czy przeprowadzanie spotkań biznesowych. Nowoczesne narzędzia e-learningowe, jak BNI University, pomagają jeszcze lepiej rozwinąć te kompetencje.  

W BNI University znajdziesz:
– Szkolenie MSP – Member Success Program zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych,
– Program Mentoringowy krok po kroku,
– Wykłady światowych ekspertów rozwoju biznesu,
– Bibliotekę wiedzy, zawierającą dokumenty i materiały.


“Program Mentoringowy krok po kroku”

Jaka idea przyświecała powstaniu “Programu Mentoringowego krok po kroku”? Twórcy programu chcieli w prosty i intuicyjny sposób przedstawić przedsiębiorcom najważniejsze informacje na temat Członkostwa w BNI.

Program ten to efekt pracy doświadczonych Członków i Dyrektorów BNI, którzy dzielą się w nich swoją praktyczną wiedzą, poradami i praktycznymi wskazówkami. Każde szkolenie poświęcone jest jednemu kluczowemu zagadnieniu.

Dzięki temu Programowi nauczysz się:
– Jak wyznaczyć cele na rok swojego członkostwa w BNI.
– Jak przygotowywać prezentacje, które będą generować zlecenia dla Twojej firmy.
– Jak przeprowadzać efektywne spotkania 1 na 1.
– Skąd czerpać rekomendacje dla swoich partnerów biznesowych.
– Jak rozbudowywać sieć kontaktów poprzez zapraszanie gości na spotkania BNI.
– Jak budować Power Teamy.
– Jak skutecznie korzystać z systemu BNI Connect.

Podsumowanie – Zapamiętaj!

Mentoring przyspiesza sukces i rozwój firmy nie tylko nowych Członków BNI. Dzięki mentoringowi poprawia się zaangażowanie przedsiębiorców w działalność w BNI: obecności na spotkaniach, retencję, generowanie rekomendacji. Program Mentoringowy zwiększa udział obecnych członków poprzez angażowanie ich i pomaganie innym. A co za tym idzie – wpływa na przekazywanie większej liczby rekomendacji.