Działalność biznesowa na skalę międzynarodową. Otwarcie fabryki prefabrykatów wentylacyjnych w Indiach

 | 

Mariusz Skalmierski
BNI Victory Rzeszów

BNI to organizacja, którą budują przedsiębiorcy z całego świata, pragnący wspierać się wzajemnie w biznesie. O jej sile i możliwościach rozwoju biznesu na skalę międzynarodową, przekonał się Mariusz Skalmierski, właściciel firmy Podkarpacka Grupa Inwestycyjna z Krosna, który rozpoczął działalność biznesową w Indiach. W jaki sposób tego dokonał?

Z tego artykułu dowiesz się:

1. Dlaczego warto odwiedzać Grupy BNI w innych krajach.
2. Co zrobić, by odwiedzić Grupę BNI za granicą.
3. Jak Mariusz Skalmierski, Członek Grupy BNI Victory z Rzeszowa, nawiązał współpracę z partnerem biznesowym z BNI w Indiach.

Otwarcie fabryki prefabrykatów wentylacyjnych w Indiach

Mariusz Skalmierski to przedsiębiorca z Podkarpacia, od 14 lat działający w biznesie. Gdy zaczynał swoją przygodę z biznesem, funkcjonował jako jednoosobowa działalność gospodarcza. Obecnie zarządza holdingiem 4 spółek, zatrudniając 120 pracowników. Głównie są to firmy działające w branży budowlanej.

 

mariusz skalmierski grafika 1

 

Moja firma działała nie tylko na rynku lokalnym, na koncie mamy realizacje w całym kraju, m.in. budowę Centrum Sportowo Kongresowego w Arłamowie, realizacje w Zakopanem czy Krakowie. Moja firma na przestrzeni ostatnich lat została kilkukrotnie doceniona na rynku podkarpackim. Zajęliśmy 9. miejsce w plebiscycie Gazele Biznesu w województwie podkarpackim, otrzymaliśmy też nominację do Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej. – mówi Mariusz Skalmierski.

Mariusz miał coraz bardziej ambitne cele i postanowił, że ze swoim biznesem wyjdzie poza granice kraju i zacznie działać na rynku globalnym. Chciał robić biznesy nie tylko w swoim regionie, ale też w innych krajach, a szczególnie na innych kontynentach. Na swój cel obrał Indie.

Próby wejścia na rynek indyjski rozpocząłem od misji gospodarczych, spotkań z politykami, samorządowcami, odwiedzałem różne targi. Ale działania te nie przynosiły wymiernych efektów.

Dopiero dzięki BNI i spotkaniu się z firmami z BNI w Indiach, moje działania na tamtejszym rynku nabrały dynamiki. O BNI dowiedziałem się będąc w Indiach na spotkaniu biznesowym. Sprawdziłem, że ta organizacja działa również w Polsce i postanowiłem skontaktować się z Pawłem Jachem, który wówczas był Dyrektorem Regionalnym BNI w Rzeszowie.

Mariusz dołączył do BNI w 2017 roku. Zasilił szeregi Grupy BNI Victory i był Członkiem Założycielem tej grupy. Dołączył do BNI Polska, gdyż widział w organizacji potencjał.

BNI to dla mnie możliwość rozbudowy sieci kontaktów i dostęp do nowych rynków a szczególnie indyjskiego. Chciałem też rozwijać swoje kompetencje biznesowe, zdobywać nowych klientów i zlecenia.

Dzięki pomocy innych przedsiębiorców z BNI udało mi się ten cel zrealizować. Mój wspólnik, Yash Vasant, jest dyrektorem dwóch Regionów BNI w Indiach. Jesteśmy na etapie otwarcia fabryki i będziemy zajmować się prefabrykacją elementów wentylacyjnych.

 

jash vasant grafika 2

Odwiedzanie Grup BNI na świecie

BNI to organizacja obecna w ponad 70 krajach, zrzeszająca 245 000 właścicieli firm z różnych branż. Członkowie BNI mają możliwość poznania i nawiązania kontaktu z przedsiębiorcami należącymi do BNI na całym świecie. Kontakt z innymi Członkami BNI można nawiązać korzystając z systemu BNI Connect.

BNI Connect to międzynarodowy system informatyczny, który ułatwia Członkom BNI działalność w organizacji. W systemie BNI Connect każdy z Członków BNI na świecie posiada swój profil osobowy.
Profil ten zawiera informacje zarówno o biznesie danego przedsiębiorcy, członkostwie w organizacji, jak i prywatne informacje, które pomogą innym bliżej go poznać.

3 powody, dlaczego warto odwiedzać Grupy BNI na świecie: 

1.Możesz znaleźć partnerów biznesowych w innych krajach.
2. Zwiększasz swoją widoczność w BNI.
3. Członkowie Grupy, którą odwiedzasz, mogą przekazywać kontakty do innych właścicieli firm w celach biznesowych.