Ludzie BNI Polska: Tomasz Beniowski

 | 

BNI Polska

Lubi wysokie loty, zarówno dosłownie, jak i w przenośni. Jego marzeniem jest ukończenie kursu latania szybowcem, który zabrałby go do cieplejszego kraju. W biznesie natomiast zadziwiająco szybko zdobywa kolejne cele i nie chce się zatrzymywać. Tomasz Beniowski, Dyrektor ds. Rozwoju z Rzeszowa podzielił się swoimi przemyśleniami odnośnie rozwoju przedsiębiorczości na Podkarpaciu oraz rozwijania biznesu przez rekomendacje z BNI. Jeśli ciekawi Cię ten temat, koniecznie przeczytaj artykuł.

 

Jak rozwinąć biznes przez rekomendacje w Rzeszowie?

Tomasz Beniowski, jako Dyrektor ds. Rozwoju, odpowiedzialny jest za rozwój czterech Grup BNI z Rzeszowa, a także buduje kolejną, która jest w fazie spotkań informacyjnych. Obecnie w jego regionie działa 130 przedsiębiorców rozwijających swoje firmy dzięki rekomendacjom. Patrząc na zaangażowanie gospodarzy Regionu, nie jest to zamknięta liczba i w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się dużego rozwoju. Tomasz na co dzień spotyka się z partnerami biznesowymi, którzy chcą się dowiedzieć więcej na temat członkostwa w BNI. Jednocześnie analizuje wyzwania i potrzeby, wyszukuje rozwiązania, kontakty biznesowe, które mogą pomóc rozwinąć ich firmę. Jego kariera w BNI zaczęła się w czerwcu 2021 roku. Zawsze chciał pracować w środowisku przedsiębiorców, dlatego zdecydował się rozwijać w strukturach Coca Cola HBC Polska przechodząc przez kolejne stanowiska od junior account managera po kierownika sprzedaży. Budowanie kontaktów biznesowych, strategii, a także sprzedaż konsultacyjna pozwala lepiej zrozumieć biznes klienta i dopasować dla niego najlepsze rozwiązanie. Spotkania z właścicielami firm motywują go do działania i pozwalają rozwijać mu kompetencje managerskie.

Znajdź aktywną Grupę BNI w Twoim mieście

 

Dla kogo tak naprawdę jest praca w BNI?

Tomasz uważa, że praca w BNI jest odpowiednia dla osób, które nie boją się wyzwań, chcą się rozwijać i nawiązywać relacje biznesowe. Idealny kandydat powinien posiadać kontakty biznesowe i umieć rozmawiać z przedsiębiorcami, pokazywać kierunek i możliwości rozwoju firmy. Poproszony o wskazanie osoby posiadającej odpowiedni zestaw cech ułatwiający pracę w BNI, bez wahania podał nazwisko Steve’a Jobsa. Ważne, aby osoba pracująca w BNI potrafiła wymienić najważniejsze korzyści, jakie organizacja daje przedsiębiorcom. Dla Tomasza jest to przewaga nad konkurencją na każdym obszarze działania firmy. Podkreśla, że ludzie się wspierają, budują relacje i dzięki temu dostają zlecenia od osób, do których wcześniej „drzwi były zamknięte”. Jest także zadowolony z faktu, że Członkowie Grup, którzy rozpoczęli przygodę z BNI dzięki niemu, dzielą się swoim entuzjazmem. Dzwonią i opowiadają, jakie rekomendacje otrzymują, jakie rekomendacje oni mogli przekazać i jak zmienia się ich firma i oni sami. To naprawdę budujące.

Rozwój przedsiębiorczości w Rzeszowie

Rzeszów to jedno z nielicznych miast w Polsce, które rozwija się bardzo szybko, zmiany są niesamowite, a liczba przedsiębiorców i możliwości rozwoju biznesu zdecydowanie wzrasta. Z przeprowadzonych badań wynika, że Rzeszów będzie jednym z dwóch miast, które do 2030 roku będą stale zwiększać liczbę mieszkańców, drugim miastem naturalnie jest Warszawa. BNI również ma wpływ na rozwój przedsiębiorczości. Osoby dołączające do organizacji mają stały dostęp do edukacji, możliwość wsparcia na każdym obszarze prowadzenia biznesu. Zdaniem Tomasza, BNI to „trampolina” dla przedsiębiorcy. Świadczy o tym stale zwiększająca się liczba przedsiębiorców dołączających do Grup BNI. Marzeniem Tomasza jest otwarcie kolejnej Grupy BNI i danie możliwości do rozwoju kolejnym właścicielom rzeszowskich firm. Wszystko jest możliwe do osiągnięcia, kiedy współpracuje się ze zgranym zespołem. Tomasz mocno podkreśla, że „Talentem wygrywa się mecze, a zespołem mistrzostwo”.

„To ogromna przyjemność wspierać i obserwować, jak firmy zrzeszone w Grupach BNI w Rzeszowie idą do przodu. Jak rozwijają swoje biznesy i realizują nowe inwestycje. W ostatnim roku przedsiębiorcy z Regionu Rzeszowskiego przekazali sobie ponad 7 tys. rekomendacji, które zaowocowały dodatkowymi przychodami na kwotę 70 mln zł. Jeden z ciekawszych case’ów miał miejsce Grupie BNI Glory, kiedy Marek Zagórowski przekazał zlecenie Franciszkowi Baranowi na kwotę 13 mln zł.”

Jak motywować się do codziennej pracy?

W swojej codziennej pracy Tomasz inspiruje się ludźmi, którzy osiągnęli sukces w biznesie. Jest ich wielu, dlatego nikogo nie wskazuje z imienia i nazwiska. Wymienia zarówno wynalazców, którzy jako pierwsi na świecie opatentowali produkt oraz firmy, które dzięki BNI rozwijają się w dynamiczny sposób. Spotkania z przedsiębiorcami bardzo go nakręcają do działania i dają dużo pozytywnej energii. Jak sam podkreśla, niesamowite jest to, że nigdy nie wie kto i czym go zaskoczy. Dodatkowo dużą motywacją do pracy jest inny element, związany z wartościami organizacji, a zwłaszcza z tą nadrzędną – „Givers Gain”, bazującą na zasadzie wzajemności. Oznacza to, że przedsiębiorcy działający w BNI dokonują wszelkich starań, aby umożliwić prowadzenie interesów swoim znajomym przedsiębiorcom. Nie skupiają się wyłącznie na własnych potrzebach.

Sprawdź aktualne oferty pracy w BNI Polska

książka o rekomendacjach biznesowych

Zapoznaj się z historiami przedsiębiorców, którzy osiągnęli sukces dzięki rekomendacjom