Ludzie BNI Polska: Michał Kuczyński

 | 

BNI Polska

Jego naturalną predyspozycją jest pozytywne nastawienie. Stąd też lubi pracować z ludźmi, którym pomaga zarówno w rozwoju biznesu jak i w codziennych sprawach. Kwestie sporne rozwiązuje za pomocą dobrego humoru, wspierającej postawy i dobrego podejścia. Postępuje zgodnie z dewizą: „W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie… chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu”. Poznajcie Michała Kuczyńskiego, Dyrektora Regionalnego, zarządzającego Regionem BNI Trójmiasto.

 

Jak pozyskać odpowiedniego pracownika do rozwoju Regionu?

BNI jest organizacją uczącą przedsiębiorców budowania biznesu poprzez rekomendacje. Uważamy, że jest to również najlepsza droga do pozyskiwania pracowników. Aż 82% pracodawców jest tego samego zdania i ocenia polecenia, jako najskuteczniejszą metodę w procesach rekrutacyjnych. Michał jest przykładem na to, jak w pozytywny sposób rekomendacje mogą zmieniać życie. Jego przygoda z BNI zaczęła się właśnie od zarekomendowania go, jako osoby odpowiedniej do rozwijania BNI w Trójmieście. Karierę w organizacji rozpoczął jesienią 2020 roku i z każdym miesiącem nabiera większego rozpędu.

Pracuj z nami, jak Michał – sprawdź aktualne oferty pracy.

 

Edukacja siłą napędową Regionu Trójmiasto

Region, którym zarządza jest stosunkowo nowy na mapie BNI w Polsce. Pierwsza Grupa zrzeszająca przedsiębiorców rozwijających biznes przez rekomendacje w Trójmieście powstała w 2017 roku w Gdyni. Michał, jako osoba odpowiedzialna za rozwój młodego Regionu BNI, czuje dużą odpowiedzialność za to, aby organizacja systematycznie się rozwijała. Chce również, aby Członkowie w pełni wykorzystywali wszystkie możliwości płynące z ustrukturyzowanego networkingu. Z tego powodu od samego początku swojej pracy duży nacisk kładzie na edukację. Dzięki temu, że BNI to organizacja hybrydowa, umożliwia spotkania zarówno na żywo jak i w środowisku online. Przez to jego Region regularnie korzysta z wiedzy i doświadczenia specjalistów, trenerów i praktyków z pozostałych Regionów Polski. Z dużą satysfakcją obserwuje, jak rośnie świadomość trójmiejskich przedsiębiorców, którzy w rekomendacjach dostrzegają najskuteczniejszy sposób na rozwój swoich firm.

 

Jak rozwija się przedsiębiorczość w Trójmieście

Trójmiasto to aglomeracja o dużym potencjale do rozwoju firm z wielu branż. Idea przedsiębiorczości jest obecna w historii tego regionu od wieków. W okresie międzywojennym stanowili oni podporę dla miejscowej społeczności, byli jej liderami i mecenasami kultury. Pierwsza grupa BNI w Trójmieście powstała stosunkowo niedawno. Obecnie Region liczy już 125 przedsiębiorców spotykających się co tydzień w 5 Grupach. Warto podkreślić, że trzy grupy powstały w czasie pandemii, czyli w okresie, kiedy przedsiębiorcy nie byli pewni przyszłości i obawiali się o swoje firmy. To w BNI szukali wsparcia, inspiracji, nowych możliwości do rozwoju swoich firm. Te sukcesy stały się głównym powodem do stworzenia przez Michała ambitnej i zarazem bardzo realistycznej wizji Regionu. Zakłada ona otwarcie, w ciągu następnych dwóch lat, kolejnych Grup umożliwiających przedsiębiorcom z Trójmiasta przeniesienie ich biznesów na wyższy poziom.

 

Jak zaszczepić ideę „Wszystko jest możliwe” polskim przedsiębiorcom?

W poprzedniej firmie poznał i pracował z Henrym McGovernem, twórcą AmRest. Jego recepty na sukces mieli okazję posłuchać Członkowie BNI z całego świata podczas Globalnej Konferencji BNI w Warszawie w 2019 roku. Kultura organizacyjna tej firmy opierała się o motto: „Wszystko jest możliwe”. Pokazuje ono, że jeśli naprawdę w coś wierzysz i mocno się angażujesz, to nigdy nie przegrasz. Właśnie takie podejście do życia i biznesu Michał stara się zaszczepić swoim współpracownikom i przedsiębiorcom w BNI.
Michał podkreśla, że jest ogromnie dumny z ludzi, którzy towarzyszą mu od pierwszego dnia tworzenia Regionu. To, że obdarzyli go zaufaniem i może zawsze na nich liczyć, dało mu ogromną motywację do działania i pozwoliło przezwyciężyć kryzysy.

„Podczas tworzenia zespołu regionalnego trafiłem na otwartych, lojalnych i kreatywnych ludzi, którzy tak jak ja widzą potencjał BNI, jaki tkwi w Trójmieście. Wiem, że zgrany zespół to gwarancja dobrze funkcjonującego Regionu i jego dalszego rozwoju. W mojej karierze zawodowej sukces zawsze wynikał z umiejętności szukania i rozwijania w ludziach kompetencji, w których są najlepsi”.

 

Jakie plany na przyszłość?

Największym zawodowym marzeniem Michała na najbliższą przyszłość jest stworzenie aktywnej i silnej społeczności przedsiębiorców skupionych wokół BNI. Jego działania zmierzają do tego, aby każdy rzetelny właściciel firmy chciał przyjść na spotkanie Grupy i w następstwie został jej Członkiem.
W wolnym czasie lubi rozwijać swoje pasje. Pogłębia swoją wiedzę ze styku historii współczesnej i geopolityki. Często podróżuje, poznaje nowe kultury i ludzi, których jest uważnym obserwatorem. Ostatnio, ulubionym środkiem transportu jego rodziny jest kamper.

 

Zapoznaj się z historiami przedsiębiorców, którzy osiągnęli sukces dzięki rekomendacjom

książka o rekomendacjach biznesowych