Ludzie BNI Polska: Lucyna Kuźniar-Lasota

 | 

BNI Polska

Uwielbia pracować z ludźmi, jest kontaktowa i posiada niezwykły dar łączenia ze sobą właścicieli biznesów. Niewątpliwie w jej żyłach płynie networking, co przejawia się łatwością w nawiązywaniu nowych kontaktów i budowania zespołu. Co więcej, jest mistrzynią w zarządzaniu, również własnym czasem, co jej zdaniem jest kluczem do osiągania wielkich rzeczy.

 

Korzyści z obecności w BNI

Lucyna Kuźniar-Lasota swoją przygodę z BNI rozpoczęła w 2017 roku, kiedy to na spotkanie Grupy BNI Pride zaprosił ją przyjaciel, Mecenas Dariusz Lipski. Zaskoczona energią, a także pozytywnym nastawieniem przedsiębiorców, którzy podchodzili do niej i wypytywali o jej drogę zawodową i aktualne potrzeby, postanowiła zostać na dłużej. I jak sama przyznaje, nie spodziewała się scenariusza, w którym jej kariera przybierze obecną formę. Na początku była Dyrektor ds. Rozwoju odpowiedzialną za budowanie jednej z Grup BNI. Zakończony sukcesem projekt utwierdził ją w przekonaniu, że praca z przedsiębiorcami, to jest właśnie to, co chce robić. Można powiedzieć, że organizacja BNI miała duży wpływ na jej życie zawodowe. Jako prawnik i psychoprofilaktyk społeczny z wykształcenia, zyskała obecnie również nową, niesklasyfikowaną profesję – Specjalisty ds. rekomendacji.

 

Ludzie – najważniejszy kapitał w budowaniu biznesu

Dlatego też przed objęciem pełnionej funkcji miała ważny cel: postawić na ludzi i zbudować dobry zespół. Udało się w 100%. W ciągu kilku pierwszych miesięcy zrekrutowała osoby na wszystkie wymagane stanowiska: dyrektorów asystujących, ambasadorów, dyrektora ds. rozwoju, dyrektora zarządzającego, asystentkę biura, trenera. Co w bezpośredni sposób przełożyło się na wyniki liczbowe, mierzone zrealizowanym biznesem. W jej Regionie duży nacisk kładziony jest, zgodnie z jedną z wartości BNI, na aspekt edukacyjny. Od momentu jego powstania przeszkolono kilkaset osób. Miało to ogromny wpływ na rozwój biznesu w Regionie. W ciągu ostatnich 12 miesięcy Członkowie BNI z Regionu Rzeszów wygenerowali kwotę 65 mln ich dodatkowego przychodu. Jest to bardzo dobry wynik na skalę całego kraju.

Lucyna pełni rolę Dyrektor Regionalnej koordynującej pracami Regionu BNI Rzeszów, jednego z najprężniej działającego na mapie naszego kraju. O sukcesie Regionu świadczą liczby i wyniki osiągane w comiesięcznych zestawieniach, jednak nie z tych wyników jest dumna najbardziej. Jako osoba uwielbiająca pracę z innymi i doceniająca pierwiastek ludzki w codziennych wyzwaniach za największy sukces uznaje swój zgrany, 21 – osobowy zespół. Docenia ludzi o pozytywnym nastawieniu do świata. Takimi też się otacza, pomaga im rozwijać biznes, a także sama czerpie z ich bogatego doświadczenia.

Jeśli chciałbyś dołączyć do zespołu BNI, sprawdź aktualne oferty pracy

 

Jak rozwinął się Region BNI Rzeszów

Na ten moment Region BNI Rzeszów zrzesza 130 przedsiębiorców w 4 Grupach. Jednak plany rozwoju są bardzo ambitne i oscylują wokół podwojenia liczby rzetelnych właścicieli firm skupionych w BNI i zyskania miana Regionu, w którym robi się najwięcej biznesu. Zaangażowanie Lucyny w codzienne wyzwania, z jakimi spotykają się przedsiębiorcy sprawia, że osiągane wyniki poszczególnych firm i Grup BNI są coraz lepsze. Jak sama podkreśla z przymrużeniem oka, „w BNI trzeba bardzo uważać, o co się prosi, bo może się to dostać”

„Odkąd jestem w zespole BNI poznałam ponad 2 tysiące właścicieli firm – od małych działalności gospodarczych, po bardzo dużych przedsiębiorców. Ogromna i różnorodna sieć kontaktów pozwala mi w łatwy sposób pomagać innym, rozwiązywać ich problemy oraz wskazywać właściwą ścieżkę rozwoju. Średnio w ciągu miesiąca poznaję trzydziestu przedsiębiorców. Dowiaduję się, jaki biznes prowadzą, jakie mają wyzwania, nad czym aktualnie pracują. No i oczywiście w myśl naszej naczelnej zasady Givers Gain, pytam, w czym mogłabym im pomóc?”

Wskazówki dla przedsiębiorców

Ogrom pracy sprawia, że ma niewiele wolnego czasu, jednak potrafi go wykorzystać w maksymalny sposób, zwłaszcza realizując swoje pasje. Bardzo lubi gotować, jest fanką filmów kostiumowych i tak jak w życiu zawodowym uwielbia spędzać czas z ludźmi. Jej ciekawość świata zmusza ją do poznawania nowych miejsc, ciągłego rozwoju i niestania w miejscu. Jeśli coś zaplanuje, to z dużym prawdopodobieństwem to zrealizuje.

Lucyna lubi się inspirować ludźmi biznesu. Za przykład takich postaci podaje bohaterów książki „52 inspirujące historie biznesowe polskich firm. Jak rozwinąć firmę przez rekomendacje.” Uważa, że ich historie utwierdzają ją w przekonaniu, że jest we właściwym miejscu i na właściwej drodze i może wiele się nauczyć, czerpiąc z ich doświadczeń. Sama również inspiruje. Dla ludzi rozpoczynających przygodę z biznesem ma wskazówkę, która jest także jej motto życiowym: „Jeśli wiesz dokąd zmierzasz, jest spora szansa, że tam dotrzesz”

Zapoznaj się z historiami przedsiębiorców, którymi inspiruje się Lucyna

książka o rekomendacjach biznesowych