Konferencja BNI Polska 2021 już za nami!

 | 

BNI Polska

W dniu 22 października w krakowskim Hotelu Double Tree by Hilton miała miejsce Konferencja i Gala BNI 2021! Wydarzenie, które dedykowane było osobom związanym z organizacją BNI Polska, zgromadziło blisko 300 przedsiębiorców z całego kraju. Cały dzień konferencji wypełniony był prezentacjami, warsztatami oraz spotkaniami, podczas których uczestnicy dyskutowali na tematy związane z prowadzeniem biznesu i wymieniali się swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

Czas podsumowań i planów na przyszłość

Nadrzędnym celem corocznej Konferencji jest połączenie trzech poziomów biznesowych: obszar BNI – obejmujący mały biznes, obszar BNI+, angażujący średnich przedsiębiorców oraz Corporate Connections skupiający dużych graczy. Istotnym elementem, który daje możliwość realizacji założeń, jest współpraca na wszystkich tych płaszczyznach, wymiana dobrych praktyk i dawanie wskazówek, co procentuje rozwojem jak największej liczby firm.

Uczestnicy konferencji podkreślali, że tego typu spotkania są pretekstem do podglądania pracy innych i inspirowania się ich przykładami. Z kolei różnorodność poruszanych zagadnień daje szanse na zapoznanie się z nowinkami technologicznymi, optymalnymi modelami biznesowymi oraz przykładami efektywnych kampanii reklamowych. Z powodu pandemii, dla wielu osób, wydarzenie było pierwszą, od bardzo długiego czasu, okazją do bezpośredniego kontaktu. Wielokrotnie zaznaczano, że dzięki takim spotkaniom łatwiej jest nawiązać relacje, bez których trudno rozpocząć wspólny biznes. Dodatkowo, treści przekazane podczas Konferencji można wpleść w bazę szkoleniową i wykorzystać w przyszłości podczas warsztatów budowania bardziej efektywnego biznesu poprzez rekomendacje.

Konferencja BNI Polska to także szansa na podsumowanie minionego okresu oraz poznanie wizji rozwoju BNI Polska na najbliższe miesiące. Prezentacji kierunków, w których podążać będzie organizacja, przeprowadzili wspólnie Ryszard Chmura, Prezes Zarządu BNI Polska oraz Mateusz Bacański, Dyrektor Narodowy BNI Polska.

 

„Naszym celem, na najbliższe lata, jest połączenie dużego biznesu z małym. Chcemy wspierać polskich przedsiębiorców, niezależnie od skali biznesu. Rozwój można osiągnąć, dzięki ciężkiej pracy, kooperacji z innymi przedsiębiorcami, wytrwałości, ciągłemu doskonaleniu swoich umiejętności i działaniu zgodnie z zasadą Givers Gain”, powiedział Ryszard Chmura.

 

Konferencja BNI Polska – inspirujące prezentacje

 

Agenda Konferencji zawierała zarówno panele poświęcone inspirującym prezentacjom przedsiębiorców, którzy dzięki rekomendacjom zbudowali swój wielki biznes, jak i bloki dedykowane spotkaniom indywidualnym, dającym możliwość wymiany wiedzy i doświadczenia. Podkreślano, że sukces osiąga się wyłącznie dzięki ciężkiej pracy i wytrwałości w dążeniu do celu.

Do najciekawszych, z punktu widzenia uczestników konferencji należały prezentacje przedstawiane w ramach CC Talks, czyli wystąpienia Członków Corporate Connections, którzy zgodzili się podzielić swoimi historiami. Mówcy opowiedzieli o początkach powstawania ich firm, porażkach, jakie ponieśli i o wielkim doświadczeniu i wiedzy, jakie zdobyli. Na scenie wystąpili:

Dawid Zieliński, współtwórca Columbus Energy S.A., Członek Corporate Connections Polska. Przedsiębiorca, o którym można powiedzieć, że nigdy się nie poddaje. Świadczy o tym fakt, iż sześciokrotnie, bezskutecznie próbował sił w rozwinięciu własnej firmy, ale dzięki pracowitości, zaangażowaniu i uporowi w dążeniu do celu, w końcu osiągnął sukces. W przeciągu trzech lat zbudował firmę wycenianą na kilka miliardów złotych i trafił na listę Forbes 100. Jego przedsiębiorstwo należy do największych podmiotów w sektorze energetyki odnawialnej w Polsce.

 

January Ciszewski, właściciel firmy inwestycyjnej JR Holding, największy inwestor na New Connect. Przedsiębiorca z 30-letnim doświadczeniem na Giełdzie, o którym mówi się, że w momencie, kiedy pojawia się w akcjonariacie danej spółki, to jej sukces jest niemal pewny. W swoim portfelu posiada 30 spółek giełdowych, m.in. Columbus Energy, której współtwórcą jest Dawid Zieliński. Gość konferencji opowiedział o swojej strategii inwestowania i pokazał, co kryje się za sukcesem jego firm. Odkrył także arkana biznesów, w które zainwestował ostatnio, a są to m.in. przedsiębiorstwa technologii kosmicznych, drony ze sztuczną inteligencją, czy wsparcie finansowe badań, które pozwolą wyleczyć stwardnienie rozsiane i dadzą szanse osobom z innymi chorobami neurologicznymi.

 

Adrian Stachura, właściciel Barel Poland, przedsiębiorca, który przygodę z biznesem rozpoczął od rybek akwariowych, aby po kilku latach stać się właścicielem firmy zajmującej produkcją i handlem elektroniki użytkowej, generującej 300 mln złotych obrotu. W swojej karierze wprowadzał własne brandy na rynku polskim i zagranicznym.

 

Maciej Łaś i Łukasz Nowak, założyciele All in! Games, których kariera  związana była z członkostwem w BNI w Krakowie, a obecnie zasilających grono Członków Corporate Connections. Swój biznes rozpoczęli od sprzedaży produktów finansowych, a wiele lat później stworzyli wydawnictwo gier komputerowych. W ostatnim czasie osiągnęli ogromny sukces, wydając kilka znaczących tytułów, które są dystrybuowane na całym świecie m.in. Ghostrunner, Metamorphosis, Paradise Lost. Kolejnym celem Macieja i Łukasza jest zwiększenie rozpoznawalności na rynku międzynarodowym.

Uroczysta Gala i podsumowanie Konferencji BNI 2021

 

Zwieńczeniem Konferencji BNI Polska 2021 była uroczysta Gala, podczas której podsumowano ostatni rok, obfitujący w wiele projektów biznesowych zakończonych sukcesami. Osoby odznaczające się największym zaangażowaniem w rozwój organizacji BNI otrzymały wyróżnienia i nagrody.
Wydarzenie zorganizowane było przez Makroregion Małopolski, którym kieruje Dyrektor Dorota Jarosik, która podkreślała, że jest bardzo zadowolona z efektu wykonania zadania, jakie zostało jej powierzone. Nie kryła również faktu, że wiele kwestii byłoby niemożliwych do osiągnięcia bez wsparcia jej zespołu.

 

Zdjęcia: Kamil Zyznar – www.kamilzyznar.com


Przeczytaj więcej o BNI Polska: www.biznesprzezrekomendacje.pl