Jak rozwinęło się BNI w 2019 roku?

 | 

BNI Polska

Kolejny rok działalności BNI powoli mija. Jako organizacja rozwijamy się coraz dynamiczniej, jesteśmy coraz silniejsi. Możemy więc śmiało powiedzieć, że hasło przewodnie BNI “Changing The Way The World Does Business – Zmieniamy to, jak świat robi biznes” nabiera w naszym kraju coraz większego znaczenia.

 

BNI wpływa na rozwój gospodarczy Polski

Polska gospodarka wciąż przyspiesza. Według raportu Banku Światowego tempo wzrostu polskiej gospodarki w 2019 roku może wynieść 4,3%. Wzrost w Polsce jest jednym z najszybszych w całym regionie Europy i Azji Środkowej. To naprawdę świetne wiadomości. Tym bardziej, że sektor MŚP, który reprezentują Członkowie BNI, ma kluczowe znaczenie dla rozwoju gospodarczego Polski. Udział MŚP
w tworzeniu PKB wynosi 73,5%. Jest to dla nas powód do dumy. Aktywna działalność przedsiębiorców w BNI, osiągnięcia i biznesy są istotne nie tylko ze względu na rozwój ich firm. Przekłada się to na rozwój miast, regionów i wpływa na polską gospodarkę. Im więcej zarabiają przedsiębiorcy, tym lepiej rozwijają się ich regiony i miasta. 


Inwestujemy w jakość Grup BNI

Gospodarkę i lokalny biznes wspieramy także tworząc i rozwijając Grupy BNI. W ciągu ostatnich 12 miesięcy do BNI dołączyło 16 nowych grup i otworzyliśmy nowy region – Wrocław, gdzie już działa ponad 100 firm. Otwieramy coraz więcej grup premium i inwestujemy w  jakość grup. Obecnie w Polsce działa już 10 Grup BNI, które zrzeszają firmy o rocznych obrotach powyżej 1 miliona zł netto. W tym roku do naszej organizacji dołączyła także Grupa BNI Premium z Krakowa, do której należą przedsiębiorcy prowadzący firmy o obrotach powyżej 5 milionów zł netto rocznie. Nasze działania doceniają samorządy lokalne, które coraz mocniej i aktywniej wspierają rozwój Grup BNI w swoich regionach.

Członkowie Grupy BNI Premium z Krakowa. Należą do niej przedsiębiorcy, którzy prowadzą firmy o obrotach powyżej 5 mln zł.

 

Wzrasta średnia kwota biznesów zrealizowanych dzięki rekomendacjom BNI przez jednego Członka BNI

Z roku na rok wzrasta średnia kwota biznesów zrealizowanych dzięki rekomendacjom BNI. Obliczyliśmy, że uśredniona wartość dodatkowych zleceń z rekomendacji BNI pozyskanych przez jednego Członka Grupy BNI wzrosła w ciągu ostatnich 5 lat z z 64 000 do 250 000 zł netto. W niektórych Grupach BNI średnia wartość zleceń z rekomendacji opiewa na kwoty 600 000 – 700 000 zł netto. Niesamowicie nas to cieszy. Udowadnia, że kierunek, jaki obraliśmy jest dobry, a rekomendacje naprawdę działają i są skutecznym systemem rozwoju biznesu.

 


Zapewniamy dostęp do wysokiej jakości partnerów biznesowych, zweryfikowanych przez społeczność rzetelnych przedsiębiorców

Te sukcesy i osiągnięcia nie przysłaniają nam naszej głównej misji, która jest aktualna od ponad 30 lat, i w którą mocno wierzymy. Wręcz przeciwnie – chcemy jeszcze bardziej wspierać polskich przedsiębiorców i sprawiać, by prowadzenie własnej firmy nie wiązało się z walką z konkurencją o klienta, zlecenia, samotnością w biznesie i codziennym borykaniem się z problemami. Wprowadzamy w Polsce nową kulturę biznesową, pokazujemy, że współpraca, rekomendacje i wzajemna pomoc przedsiębiorców są gwarancją sukcesu
w biznesie.

 

 

Podnosimy jakość szkoleń. Uruchomiliśmy zespół profesjonalnych trenerów regionalnych o umiejętnościach praktycznych

Jednym z głównych celów, jaki przyświeca BNI, jest edukowanie, informowanie i prowadzenie członków w procesie rozwoju firmy przez rekomendacje. Dlatego wprowadzamy nowe narzędzia i systemy, które pomagają członkom efektywniej działać w organizacji i wspierają rozwój ich firm.

 

 

Wdrożyliśmy BNI University: platformę szkoleniową online

Rok 2019 to dla nas synonim nowej jakości i nowoczesnych rozwiązań w biznesie. To właśnie w tym roku w ręce przedsiębiorców oddaliśmy pierwszą, profesjonalną platformę e-learningową dla firm MŚP – Członków BNI – BNI University. Zależy nam, żeby Członkowie BNI rozwijali swoje firmy przez marketing rekomendacji. Platforma zawiera kursy i szkolenia, które jasno tłumaczą, jak to zrobić. Członkowie BNI znajdą w niej również wykłady, kursy i dokumenty przydatne w rozwijaniu biznesu. Aby utrzymać wysokiej jakości szkolenia, cały czas inwestujemy w rozwój BNI University, tworzenie nowych szkoleń i kursów. Współpracujemy z najlepszymi trenerami BNI na świecie, Philem Bergiem, Terrym Hamillem, Samem Schwartzem, Michaelem Mayerem, którzy dzielą się swoją wiedzą biznesową.

Wdrożyliśmy i unowocześniamy system BNI Connect oraz Aplikację Mobilną BNI Connect

Jeśli o narzędziach mowa, nie sposób nie wspomnieć o aplikacji mobilnej BNI Connect, z której korzysta już prawie 90% przedsiębiorców w trakcie swojej działalności w BNI. Ciągle unowocześniamy system BNI Connect oraz aplikację, dzięki której przedsiębiorcy mają łatwiejszy kontakt z członkami grupy, z ponad 250 000 przedsiębiorców z całego świata. Wiemy, że te narzędzia i możliwości są bardzo cenne – coraz więcej polskich przedsiębiorców decyduje się na próbowanie swoich sił na arenie międzynarodowej, odwiedza Grupy BNI w różnych częściach świata, nawiązuje z nimi kontakty biznesowe.  


Po raz pierwszy w Europie, w Polsce, odbędzie się Międzynarodowa Konferencja BNI

Działania BNI w Polsce, aktywność i zaangażowanie Członków BNI zostają doceniane na świecie. To właśnie nasz kraj został wybrany na gospodarza Międzynarodowej Konferencji BNI, w której biorą udział prawie 3 tysiące właścicieli firm. Dzięki temu pokazaliśmy, jak prężną organizację biznesową tworzymy i jakich rzetelnych przedsiębiorców zrzeszamy. Wiemy, że te kontakty, znajomości, wiedza będą owocować w przyszłości i już niebawem usłyszymy o nowych inicjatywach biznesowych tworzonych przez polskich przedsiębiorców za granicą.

 

To właśnie na tym zależy nam najbardziej, by wszyscy byli zadowoleni z członkostwa w BNI, zarabiali jak najwięcej, rozwijali firmy i  kontynuowali swoją działalność w organizacji. To przedsiębiorcy tworzą BNI i cieszymy się, że wciąż rośnie liczba właścicieli firm, którzy wspólnie z nami chcą rozwijać swoje firmy.