Jak minął 2020 rok w BNI?

 | 

BNI Polska

Sytuacja, w której znalazł się świat w tym roku, zmusiła przedsiębiorców do innego prowadzenia firm i zmiany celów, priorytetów oraz nawyków. Jak w tej niecodziennej sytuacji odnaleźli się właściciele firm działający w BNI? Jakie wydarzenia były przełomowe dla naszej organizacji? Ile zleceń z rekomendacji zrealizowali w 2020 roku przedsiębiorcy? Zapraszamy do przeczytania naszego podsumowania roku! 

Spotkania BNI online

Sytuacja, w której znalazł się świat, zmusiła przedsiębiorców do innego prowadzenia firm i zmiany codziennych nawyków. W ramach naszej misji, chcieliśmy pomóc przedsiębiorcom przetrwać tę niecodzienną sytuację. Dlatego stworzyliśmy BNI online, czyli platformę, która pomaga Grupom BNI przenieść tymczasowo spotkania do Internetu, tak aby Członkowie BNI mogli nadal współpracować, przekazywać sobie rekomendacje, przeprowadzać spotkania biznesowe i wspierać się. Od marca wszystkie spotkania grup przeprowadzamy wyłącznie za pośrednictwem BNI online.

Spotkania online pozwalają na skalowanie networkingu na całym świecie, budowanie relacji pomiędzy przedsiębiorcami z różnych części Polski i jednocześnie nie wykluczają spotkań na żywo, zarówno indywidualnych, jak i grupowych. Półroczna wnikliwa analiza danych z 9500 Grup BNI z 70 krajów, w tym z Polski, pokazała nam, że spotkania BNI online są często skuteczniejsze i generują lepsze wyniki niż tradycyjne spotkania.  

Po 35 latach organizowania spotkań offline, w tydzień przenieśliśmy całą działalność organizacji do internetu. 10 tysięcy grup na świecie i 100 w Polsce płynnie przeszło do spotkań online. Nasza organizacja podawana jest na świecie jako przykład tego, jak w krótkim czasie można przenieść działalność do internetu.

Liczby 2020 roku

2020 rok był bardzo intensywny dla nas wszystkich –  w tym roku świat rzucił nam duże wyzwanie i szybko musieliśmy przystosowywać się do nowej sytuacji, zmienić plany, cele i priorytety.

Ten trudny okres udowodnił nam jednak, że  współpraca, rekomendacje i wzajemna pomoc przedsiębiorców są gwarancją rozwoju biznesu i pomagają przetrwać wielu firmom na rynku. Możemy więc pokusić się o stwierdzenie, że myśl przewodnia BNI “Zmieniamy to, jak świat robi biznes” nabiera teraz większego znaczenia.

Jak w tej niecodziennej sytuacji odnaleźli się właściciele firm działający w BNI? 

 1. Członkowie BNI przekazali sobie 108 967 rekomendacji, które zaowocowały zrealizowaniem biznesów na kwotę 569 893 963 złotych netto.
 2. W BNI Polska działa 85 Grup BNI w 21 miastach.
 3. BNI zrzesza 2 638 Członków BNI.
 4. W 2020 roku do BNI dołączyło 1 465 nowych członków.
 5. Spotkania Grup BNI odwiedziło 12 556 gości.
 6. Członkowie BNI przeprowadzili 107 870 spotkań 1-2-1.

Dzięki wzajemnemu wsparciu i pomocy, przeszliśmy wspólnie przez ten trudny okres. Teraz bardziej niż kiedykolwiek wzajemna współpraca i pomaganie sobie w biznesie umożliwiło przetrwanie wielu firmom.

Rekordy 2020 roku

Po 9 miesiącach izolacji społecznej i przejściu do Internetu, możemy  śmiało stwierdzić, że pandemia nie powstrzymała firm Członków BNI przed działaniem i robieniem biznesów. Wręcz przeciwnie! Jesteśmy bliżej siebie niż kiedykolwiek. Świadczą o tym rekordy, które odnotowaliśmy w kwietniu –
61 663 909 zł netto wyniosła wartość zleceń z rekomendacji BNI zrealizowanych przez członków w Polsce. To najlepszy wynik w historii BNI osiągnięty w jednym miesiącu. Odwiedziła nas też rekordowa liczba gości na spotkaniach grup – 1 735 osób.

Pobiliśmy rekord największego spotkania BNI online

Kiedy w kwietniu świat obiegła informacja o rekordowej liczbie osób biorących udział w spotkaniu BNI w Malezji (270 osób), wiedzieliśmy, że w Polsce pobijemy ten rekord. I zrobiliśmy to!  Pobiliśmy rekord największego spotkania BNI online w Polsce i na świecie! 300 przedsiębiorców z całej Polski spotkało się 25.06.2020 na networkingu online. Ważnym aspektem tego wydarzenia była możliwość networkingu i rozpoczęcia nowych inicjatyw biznesowych pomiędzy Członkami BNI z różnych zakątków Polski. Dlatego też przygotowaliśmy specjalne pokoje networkingowe podzielone na regiony i branże, a także do spotkań 1-2-1. Była to niesamowita, historyczna chwila. Dużo pozytywnej energii! Nieosiągalne dotąd kontakty biznesowe, których potrzebowali uczestnicy, były w zasięgu ręki. Spotkanie to pokazało siłę naszej organizacji.

100 webinarów

W tym roku postanowiliśmy, że  jeszcze mocniej będziemy wspierać przedsiębiorców w Polsce w tym trudnym momencie. Dlatego też organizowaliśmy otwarte, bezpłatne webinary i szkolenia online, aby dzielić się wiedzą jak przygotować firmę i siebie na najbliższy czas, jak prowadzić biznes zdalnie i jak się zabezpieczyć.

 1. Webinary dla Członków BNI,
 2. Webinary dla gości,
 3. Webinary specjalistyczne prowadzone przez członków BNI,
 4. Webinary międzynarodowe BNI global,
 5. Webinary dla zarządów z goścmi specjalmymi: Sam Schwartz, Y.P. Lai, Bharat Daga.

Studio BNI TV 

Działanie w sferze online skłoniło nas do uruchomienia studia BNI TV, które już niebawem będziecie mogli zobaczyć na naszym kanale na YouTube. Planujemy przeprowadzać tam wywiady z członkami, przedsiębiorcami, nagrywać kolejne szkolenia do BNI University, a także organizować webinary dla Członków i Gości BNI. 

 1. Przeprowadzamy wywiady z członkami, przedsiębiorcami.
 2. Nagrywamy kolejne szkolenia do BNI University.
 3. Organizujemy webinary dla członków i gości BNI.

BNI University 

W tym roku poszerzyliśmy też naszą ofertę edukacyjną i rozwijaliśmy platformę do e-learningu – BNI University. Uruchomiliśmy szkolenie dla zarządów i koordynatorów w BNI U, a w przyszłym planujemy  dodać również 6 szkoleń dla członków. 

Szkolenie dla Zarządów Grup BNI to dwugodzinny zestaw kursów w formie wideo przygotowany przez zespół praktyków. Dzięki temu szkoleniu przygotujesz się do pełnienia funkcji w Grupie BNI i poznasz najlepsze praktyki, dzięki którym Twoja grupa będzie się rozwijała, członkowie będą zarabiali coraz więcej, a Ty i Twoja firma wejdziecie na kolejny poziom rozwoju.

 

Nowy branding BNI

Ten rok był dla nas przełomowy również ze względu na rebranding. Bazując na naszych wartościach i tradycji, chcemy podążać za zmieniającym się światem. Dlatego jako nasz kolor przewodni wybraliśmy czerwień, która charakteryzuje siłę i pewność organizacji.

Zmiana brandingu po 35 latach była dla nas wyzwaniem – zaprojektowaliśmy od nowa kilkaset materiałów marketingowych, kilkanaście stron internetowych, przygotowaliśmy także materiały dla członków na spotkania grup.

52 historie biznesowe

W tym roku uruchomiliśmy też nowy projekt – 52 historie biznesowe, jak rekomendacje zmieniają biznes, by przedstawić historie biznesowe przedsiębiorców działających w BNI: chcieliśmy pokazać, czym się zajmują, jakie były kluczowe elementy rozwoju ich firm oraz metody, dzięki którym doszli  do swoich osiągnięć. Mamy nadzieję, że zainspirują innych przedsiębiorców do rozwijania firmy.

Historie te w każdy wtorek o 18:00 publikujemy na naszym kanale na YouTube. Tutaj możecie obejrzeć wywiady z przedsiębiorcami.

Konferencja Międzynarodowa 2020 online 

Globalna Konferencja BNI to największe wydarzenie biznesowe dla Członków BNI na świecie, gromadzące co roku kilka tysięcy uczestników: właścicieli firm, liderów biznesu i ekspertów. W 2020 roku, po raz pierwszy w historii, wydarzenie to zostało zorganizowane online. Dzięki temu mogła wziąć w nim udział rekordowa liczba uczestników: ponad 7 500 przedsiębiorców z 80 krajów!

Cieszymy się, że wielu członków z Polski wzięło udział w tej konferencji i mogło poznać aktualne sposoby na rozwój biznesów i skalowanie ich przez rekomendacje. 

 

Grupy BNI 5+ 

Ważnym krokiem w rozwoju BNI było także powstanie projektu BNI 5+, który swoje początki miał już w 2019 roku, kiedy to w Krakowie uruchomiliśmy pierwszą grupę zrzeszającą przedsiębiorców prowadzących firmy o obrotach powyżej 5 mln zł. Obecnie w procesie tworzenia mamy kilka Grup 5+ w całej Polsce. Naszym celem jest, by w przyszłym roku taka grupa działała w każdym regionie BNI w naszym kraju. Dzięki temu w BNI będą działać przedsiębiorcy reprezentujący większy biznes. 

 

CorporateConnections 

Organizacja CorporateConnections™ oficjalnie rozpoczęła swoją działalność w Polsce w listopadzie ubiegłego roku. Jest to odrębna organizacja, ale “siostrzana spółka” BNI. Tworzą ją właściciele największych przedsiębiorstw o obrotach powyżej 500 mln zł rocznie.

Grupa CC1 liczy 25 członków, a jej Prezesem jest Rafał Brzoska, założyciel Integer i Inpost. Założycielem tej grupy jest także Andrzej Wiśniowski, właściciel firmy Wiśniowski – producenta bram i okien. Obecnie tworzymy 3 kolejne grupy CC w Krakowie i Warszawie. 

 

Co przyniesie 2021 rok?

Z nadzieją i optymizmem patrzymy na kolejny rok działalności naszej organizacji. W planach mamy stworzenie Grup BNI online, które będą spotykać się wyłącznie online. Naszym celem jest również uruchomienie 5 nowych regionów i miast, nowych Grup CorporateConnections oraz Grup BNI 5+.  Chcemy też poszerzać naszą ofertę edukacyjną i przygotować warsztaty dla Członków BNI, które będą dostępne w platformie BNI University. 

Życzymy Wam, by 2021 rok przynosił Wam wiele nowych rekomendacji, zleceń, kontaktów, pomysłów i know-how, które pozwolą na rozwój firm. Razem zmieniamy to, jak Polska robi biznes.