5 pomysłów na to, co zrobić, gdy nie możesz wziąć udziału w spotkaniu Grupy BNI

 | 

BNI Polska

Każdy przedsiębiorca działający w BNI bierze udział w 50 spotkaniach Grupy BNI rocznie. Zdarzają się sytuacje, które powodują, że nie możesz wziąć udziału w spotkaniu swojej grupy. Sprawdź, co zrobić, gdy nie możesz być obecny na spotkaniu i kto w Twoim zastępstwie może na nie przyjść. 


Z tego artykułu dowiesz się:

1. Dlaczego obecność podczas spotkań grupy jest ważna.
2. Co zrobić, gdy nie możesz przyjść na spotkanie Grupy BNI.
3. Kto może zostać Twoim zastępowym podczas spotkania Grupy BNI.
4. Jak przygotować zastępowego na spotkanie Grupy BNI.


Obecność na spotkaniach Grupy BNI

Obecność na spotkaniach Grupy BNI jest kluczowa nie tylko dla Ciebie i dla Twojego biznesu, ale także dla członków grupy. Biorąc udział w spotkaniach grup, masz szansę na poznawanie przedsiębiorców, ich firm, zbieranie doświadczeń biznesowych. Podczas spotkań przekazujesz i otrzymujesz rekomendacje.

Jeżeli nie możesz wziąć udziału w spotkaniu, w Twoim imieniu może na nie przyjść zastępca. Dzięki temu brak Twojej osoby na spotkaniu nie będzie traktowany jako nieobecność. Każdy z  Członków BNI może mieć trzy nieobecności w ciągu sześciu miesięcy członkostwa. Większa liczba nieobecności powoduje usunięcie z grupy i otwarcie wakatu na daną branżę przez Komitet Członkowski.

 

Kto może zostać Twoim zastępowym?

Wybór odpowiedniego zastępcy może przynieść wszystkim wiele korzyści. Będzie on nie tylko Twoim świetnym reprezentantem, ale także może wnieść dodatkową wartość do grupy. Ponadto zaproszenie zastępowego na spotkanie zademonstruje Twoje zaangażowanie w działalność grupy a nie ignorowanie jej i pokaże, że zależy Ci na członkostwie w organizacji oraz wspieraniu innych w biznesie.


5 propozycji zastępowych:

1. Twoi klienci

To osoby, które na co dzień korzystają z usług Twojej firmy lub produktów i mogą je polecić innym. Dzięki poproszeniu klienta o zostanie Twoim zastępcą, masz pewność, że będzie Cię dobrze reprezentował i  jednocześnie otrzymasz dobre referencje podczas spotkania.

2. Twoi potencjalni klienci

Zaproszenie potencjalnego klienta to świetny sposób, aby pokazać mu, że masz silną i szeroką sieć kontaktów. Wpłynie to pozytywnie na Twój wizerunek i uczyni Cię jeszcze bardziej zaufanym i wartościowym przedsiębiorcą, z którym można prowadzić interesy, nawiązać współpracę.

3. Twoi pracownicy  

Najlepiej wiedzą, czym zajmuje się firma, jakich obsługujesz obecnie klientów i jakich rekomendacji potrzebujesz. Będzie to też dla nich wspaniałe doświadczenie biznesowe, szansa na rozwój i poszerzenie horyzontów.

4. Przyjaciele i rodzina

Będą wypowiadać się na Twój temat pozytywnie i dobrze Cię reprezentować. Będą mieli też okazję przekonać się, jak wygląda Twoja działalność w organizacji i zrozumieją Twoje zaangażowanie w BNI.

5. Członkowie innej Grupy BNI

Dzięki temu nie tylko będziesz mieć profesjonalnego zastępcę, który rozumie na czym polega działalność w BNI, ale też zwiększysz swoją widoczność w regionie i nawiążesz znajomości biznesowe poza swoją Grupą BNI.

 

zastepowi

 

Najlepszym sposobem jest wybranie dużo wcześniej osób, które mogą być Twoimi zastępowymi, przygotowanie stosownej listy oraz poinformowanie ich o tym. Pamiętaj, że nie każdy może zostać Twoim zastępcą. Nie zapraszaj na spotkanie grupy byłych członków BNI. To osoby, które z różnych przyczyn zrezygnowały z członkostwa w organizacji lub nie reprezentowały rzetelnych i solidnych firm.

 

Jak przygotować zastępowego do spotkania BNI:

1. Przygotuj 60-sekundową prezentację, którą w Twoim imieniu wygłosi zastępowy i przekaż mu ją wcześniej.

2. Poinformuj członków grupy, że na spotkanie przyjdzie Twój zastępowy oraz poproś, by dobrze go przyjęli podczas spotkania.

3. Opowiedz zastępowemu, czego może się spodziewać podczas spotkania grupy i jak ono przebiega.

4. Przygotuj rekomendacje dla członków grupy i przekaż informację zastępowemu, by je wręczył określonym osobom podczas spotkania grupy.

 

Podsumowanie

Pamiętaj, by nie opuszczać spotkań swojej Grupy bez powodu. Jeśli jednak nie będziesz mógł wziąć w nim udziału, zawsze miej zastępstwo. Najlepsi zastępowi to osoby, które będą kreować pozytywny wizerunek Twojej firmy: Twoi klienci, potencjalni klienci, współpracownicy czy przyjaciele. Zapraszając zastępowego na spotkanie grupy podtrzymujesz swoją widoczność oraz pokazujesz swoje zaangażowanie w działalność grupy.