5 wskazówek dotyczących wyznaczania celów w BNI

 | 

BNI Polska

Uczestnictwo w ponad 50 spotkaniach Grupy BNI w roku, przekazywanie rekomendacji, spotkania 1 na 1 z innymi przedsiębiorcami – jak niezwykle zajęci ludzie biznesu znajdują czas na BNI? Sprawdź, jak wyznaczyć cele, gdy zaczynasz działalność w BNI, i dowiedz się, jak włączyć na stałe system BNI do swojego biznesplanu.

 

Z tego artykułu dowiesz się:

1.W jaki sposób wyznaczać cele w BNI.

2.Co zrobić, by osiągnąć zamierzone cele.

3. Jakich błędów nie popełniać w wyznaczaniu celów.

 

Osoby, które prowadzą i rozwijają swoją firmę często są zajęte i skupione na biznesie. W Grupach BNI działają właśnie tacy przedsiębiorcy: aktywni, rzetelni, wciąż szukający dla swojej firmy nowych rozwiązań, możliwości rozwoju, zleceń, pragnący pogłębiać swoją wiedzę.

Dlatego spotkania Grup BNI organizujemy rano o godzinie 7.00, aby przed rozpoczęciem pracy spotkać się i wymienić rekomendacjami. Każde spotkanie jest przeprowadzone według ścisłej i ustrukturyzowanej agendy, by było ono jak najbardziej efektywne i przebiegało sprawnie.

BNI to skuteczny system rozwijania firmy. Największym atutem BNI jest sprawdzone know how, międzynarodowe systemy, narzędzia i szkolenia, z których przedsiębiorcy na całym świecie korzystają już od ponad 30 lat. Otrzymują wiedzę przetestowaną przez najlepszych przedsiębiorców na świecie i wszyscy z nich rozwijają swoje firmy dzięki rekomendacjom.  Co zrobić, by efektywnie wykorzystywać BNI do rozwoju swojej firmy?

 

Wyznaczanie celów

BNI to profesjonalna organizacja biznesowa, skuteczne narzędzie rozwoju firmy samo w sobie i może pomóc Ci w pozyskiwaniu nowych zleceń, ale upewnij się, że działalność w BNI to część Twojego biznesplanu. Mając to na uwadze, wyznacz swoje cele. Aby określić, jaki byłby cel dla Ciebie i Twojej firmy, rozważ następujące pytania:

1.Kiedy ostatnio wyznaczyłeś sobie cel? Co to było i czy go osiągnąłeś?

Chociaż może się to wydawać banalne, Twoje dotychczasowe sukcesy i porażki z osiąganiem wyznaczonych celów, mogą znacznie wpłynąć na Twoje nastawienie do następnego celu. Jeśli zawsze wyznaczałeś sobie zbyt wysokie cele, których nigdy nie udało Ci się osiągnąć, o wiele bardziej prawdopodobne jest to, że ostatecznie zrezygnujesz z wyznaczenia realnego celu.

2.Jak zamierzasz mierzyć swoje postępy?

Orientacja w tempie, które musisz zachować, aby osiągnąć swój cel, może pomóc Ci utrzymać kontrolę i dostarczyć dodatkowych informacji, jeśli ostatecznie będziesz musiał wprowadzić zmiany w swojej strategii.

3.Czy Twój cel jest w pełni ukształtowany?

Cele muszą mieć odpowiednią oś czasu, aby naprawdę można było je osiągnąć. Jeśli Twoim celem jest podwojenie liczby klientów, to powinieneś wyznaczyć też termin. Podwojenie liczby klientów w ciągu miesiąca jest prawdopodobnie nierealne, ale podwojenie liczby klientów w ciągu 10 lat jesteś w stanie osiągnąć.

4. Co zrobić, by osiągnąć wyznaczone cele w BNI?

Twoim głównym celem w BNI jest pozyskiwanie i udzielanie rekomendacji, które pozwolą Ci rozwinąć biznes. Powinieneś więc określić, na jaką kwotę chcesz zdobyć zlecenia dla swojej firmy w ciągu roku. Powinieneś również oszacować, ile rekomendacji należałoby otrzymać, by zamierzony plan wykonać.

 

BNI_fb_maj_bycprzedsiebiorca

 

Aby to osiągnąć:

  1. Rób więcej spotkań 1 na 1 z członkami swojej grupy, dzięki którym lepiej poznacie swoje firmy oraz dowiecie się, jak pragniecie je rozwijać.
  2. Przygotowuj skuteczne 60-sekundowe prezentacje, podczas których będziesz zgłaszać zapotrzebowanie i szukać kontaktów do określonych klientów.
  3. Bierz udział w szkoleniach i warsztatach, dzięki którym nie tylko pogłębisz swoją wiedzę, ale także poznasz członków BNI z całego regionu.

Podsumowanie – zapamiętaj!

  1. Im bardziej konkretny cel wyznaczysz, tym łatwiej będzie Ci mierzyć postępy w jego realizacji oraz modyfikować w razie potrzeby.
  2. Jeśli nie robisz postępu w osiąganiu swoich celów, zrób plan, który pomoże Ci dostosować swój cel do osiągalnego.
  3. Zawsze można zwiększyć lub zmodyfikować działania, aby osiągnąć postęp w kierunku osiągnięcia danego celu. Zapamiętaj słowa Konfucjusza: “Gdy celów nie można osiągnąć, nie zmieniaj celów, dostosuj działania”.
  4. Aby osiągnąć wyznaczone w BNI cele, angażuj się w życie grupy, spotkaj się z przedsiębiorcami z grupy oraz przygotowuj skuteczne 60-sekundowe prezentacje.