5 powodów, dlaczego warto odbywać spotkania 1 na 1 w BNI

 | 

BNI Polska

Każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć, że rozwój firmy opiera się nie tylko na dobrym pomyśle, a przede wszystkim na nawiązywaniu relacji biznesowych. Utrzymywanie silnych relacji wpływa na otrzymywanie dobrych rekomendacji i rozwój firmy. BNI jest jedyną organizacją na świecie, w której Członkowie mogą pozyskiwać zlecenia z rekomendacji oparte na długotrwałych relacjach. Takie relacje biznesowe możesz nawiązywać i zacieśniać, odbywając spotkania 1-2-1.
Sprawdź, co zrobić, by wynieść z nich jak najwięcej korzyści.

Z tego artykułu dowiesz się:

Spotkania 1-2-1. Dlaczego warto?

Jeżeli niedawno dołączyłeś do BNI, jesteś jeszcze na etapie budowania swojej sieci kontaktów i pragniesz poznać Członków Grupy. To ważne, by nawiązać kontakt ze wszystkimi przedsiębiorcami należącymi do Grupy, ponieważ będziesz z nimi współpracować, przekazywać rekomendacje przez cały okres swojego członkostwa w BNI. Nie osiągniesz sukcesu w generowaniu rekomendacji, jeśli nie będziesz znał innych przedsiębiorców, ich potrzeb oraz oczekiwań. Pierwszym z etapów procesu rekomendacji jest zaufanie, które musisz zbudować. Najlepszym sposobem na poznanie Członków Grupy są regularne spotkania 1-2-1.

 

5 głównych powodów, dlaczego warto odbywać spotkania 1-2-1

          1.Poznajesz biznes innych przedsiębiorców

Odbywanie spotkań 1-2-1 pozwala dogłębnie poznać biznes Członków Grupy, dowiedzieć się, na jakim etapie rozwoju znajduje się ich firma, oraz w jaki sposób możecie ze sobą współpracować. Dzięki spotkaniu 1-2-1 dowiesz się:

Grupa BNI przypomina grupę handlowców, którzy pracują dla siebie nawzajem. Opowiadając więc, podczas spotkania 1-2-1, o swoich firmach  i poszukiwanych kontaktach, szkolicie swój dział sprzedaży. Przekażcie sobie wzajemnie narzędzia, dzięki którym będziecie mogli promować swoje usługi: w swojej wypowiedzi zawrzyjcie przydatne zwroty, opisujące działalność, przekażcie materiały informacyjne do dystrybucji. Postaraj się dowiedzieć:

Dzięki temu członkowie grupy będą mogli skontaktować cię z odpowiednimi i pożądanymi przez ciebie osobami, z którymi będziesz mógł podjąć współpracę.

       3. Budujesz trwałe relacje biznesowe w grupie

Posiadanie trwałych relacji biznesowych decyduje o sukcesie firmy. Dlatego też podczas spotkań 1-2-1 przedsiębiorcy mają możliwość zacieśnienia swoich znajomości zawartych podczas networkingu na spotkaniach grup. Nawiązanie trwałych relacji z innymi właścicielami firm przyczyni się do przekazywania sobie wzajemnie kontaktów do swoich najlepszych klientów czy partnerów biznesowych, a więc ścisłą współpracę. Podczas spotkania 1-2-1 warto więc poruszać tematy nie tylko dotyczące biznesu, ale także życia prywatnego, pasji i zainteresowań.

       4. Generujesz więcej rekomendacji

Beatrice Sparacino, w swojej ostatniej pracy z Uniwersytetu Bocconi w Mediolanie we Włoszech, opublikowała wyniki badań dotyczących wpływu spotkań 1-2-1 na liczbę dawanych i otrzymywanych rekomendacji. Wyniki badań można przeanalizować na poniższym wykresie.

1-2-1-referrals

Jak widać, istnieje bezpośrednia korelacja między liczbą przeprowadzonych 1-2-1, a liczbą otrzymanych poleceń. Przedsiębiorcy, którzy odbywają trzy lub więcej spotkań 1-2-1 na miesiąc, dają i otrzymują dwa razy więcej rekomendacji niż ci, którzy odbywają  jedno lub mniej 1-2-1 w miesiącu. Jeśli więc wykonasz trzy lub więcej 1-2-1 na miesiąc, prawdopodobnie otrzymasz dwa razy więcej rekomendacji, niż osoby, które odbędą jedno 1-2-1 miesięcznie.

          5. Rozmawiasz o biznesie, a więc rozwijasz się

Działalność w BNI to szansa na pogłębianie wiedzy biznesowej, czerpanie ze sprawdzonego know how i gotowe rozwiązania, które można od razu wdrożyć w swoich firmach. Właściciele firm wzajemnie inspirują się i motywują do pracy, pomagając sobie w rozwiązywaniu codziennych problemów i udzielając porad. Zaufanie, mocne i długotrwałe relacje owocują dynamicznym rozwojem firm, wspólnymi inicjatywami, tworzeniem nowych produktów czy usług.

 

Podsumowanie

Najlepszym sposobem na poznanie wszystkich przedsiębiorców należących do grupy i nawiązanie z nimi relacji biznesowych są regularne spotkania 1 na 1. Dzięki odbywaniu takich spotkań nie tylko poznajemy mocniej biznes innych przedsiębiorców, ale także wpływamy na zwiększenie przekazywanych i otrzymywanych rekomendacji. A teraz…umów się na spotkanie 1-2-1 z każdym przedsiębiorcą z Twojej Grupy! Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak przygotować się do spotkania, kliknij tutaj. Powodzenia i udanych spotkań!