3 podstawowe narzędzia, które pozwolą wykorzystać członkostwo w BNI do maksimum

 | 

BNI Polska

Naszym celem jest, aby członkostwo w BNI było dla każdego cennym doświadczeniem, dlatego wspieramy przedsiębiorców w działalności w organizacji, tak by mogli wykorzystać swoje członkostwo do maksimum. Sprawdź, z jakich narzędzi korzystamy i dlaczego ułatwiają one działalność w BNI.

Z tego artykułu dowiesz się:
1. Jak uzupełnić profil w BNI Connect, by stał się Twoją wirtualną wizytówką.
2. Jakie korzyści niesie korzystanie z Aplikacji Mobilnej BNI Connect.
3. Co zrobić, by osiągnąć pozycję zieloną w raporcie Traffic Lights.

System BNI Connect Global
BNI Connect to międzynarodowy system informatyczny, który ułatwia Członkom BNI działalność w organizacji. Używając BNI Connect, można między innymi: przekazywać rekomendacje, rejestrować zaproszonych gości, wyszukiwać członków BNI z całego świata, sprawdzać swoje statystyki w raportach oraz rejestrować się na warsztaty i szkolenia.

W systemie BNI Connect każdy z Członków BNI na świecie posiada swój profil osobowy.
Profil BNI Connect zawiera informacje zarówno o biznesie danego przedsiębiorcy, członkostwie w organizacji, jak i prywatne informacje, które pomogą innym bliżej go poznać.

Twój profil może zawierać:
– imię i nazwisko,
– opis firmy i słowa kluczowe dotyczące  działalności biznesowej,
–  informacje kontaktowe,
–  zdjęcie, logo firmy,
– linki do mediów społecznościowych,
– najważniejsze informacje o firmie: klienci, zlecenia,referencje i galerię zdjęć.
– możesz również dodać swoje biografie, które możesz wykorzystać, gdy będziesz Mówcą Dnia i będziesz prowadził 10-minutową prezentację na spotkaniu Grupy.

Dobrze wypełniony profil osobowy w systemie BNI Connect to często gwarancja otrzymania rekomendacji czy zrobienia biznesu nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Jest to wirtualna wizytówka każdego Członka BNI, która pojawia się nie tylko w wewnętrznym systemie, ale również na stronie bnipolska.pl.

Kto może wykorzystywać informacje z Twojego profilu i jak?
1. Potencjalny klient – szukający Twojego rodzaju działalności.
2. Ty – szukając partnerów biznesowych w innych grupach, regionach czy na świecie.
3. Członkowie w innych Grupach BNI – szukający kontaktów.

Aplikacja Mobilna BNI Connect Mobile App
BNI Connect Mobile App to Aplikacja Mobilna systemu BNI Connect. Dzięki temu, każdy z Członków BNI ma w każdej chwili dostęp do systemu BNI Connect w telefonie, o każdej porze i w każdym miejscu na świecie. Tym samym może przekazywać szybciej, niż do tej pory, rekomendacje i wykonywać wszystkie czynności w systemie na swoim telefonie, jak: zapisywać Podziękowania Za Zrealizowany Biznes, zapraszać Gości na spotkania Grupy lub zapisywać Spotkania 1 na 1 – wszystko to przy pomocy jednego klawisza.

 

aplikacja blog
Aplikacja jest połączona bezpośrednio z BNI Connect, więc wszelkie informacje, które wprowadzane są do aplikacji, są automatycznie wyświetlane w systemie  online. Szczególnie przydatna opcja dla Wiceprezesów Grup lub osób, które odpowiedzialne są za aktualizowanie wewnętrznych raportów Grup monitorujących ich postępy.

Raporty Traffic Lights
Traffic Lights to narzędzie, które pomaga przedsiębiorcom analizować swoje postępy w organizacji i sprawdzać, jak się rozwijają jako członkowie. Zaletą tego narzędzia w BNI jest to, że posiadamy swoisty systemem ustalania celów, aby pomóc członkom jak najlepiej wykorzystać swoje członkostwo.

Traffic Lights to raport, który otrzymuje każdy Członek BNI w Polsce. Swoją nazwę otrzymał od kolorów świateł ulicznych, gdyż mamy w nim pola zaznaczone na zielono, żółto i czerwono oraz czarno. Dzięki zastosowaniu takiej kolorystyki widać,  kto najbardziej angażuje się w działalność w BNI. Najbardziej zaangażowane są osoby na polu zielonym, potem żółtym, czerwonym. Osoby zaznaczone kolorem czarnym nie wykazują się żadnymi aktywnościami w organizacji.

Aktywności brane są pod uwagę w raporcie Traffic Lights:
– Obecności na spotkaniach Grup.
– Odbyte szkolenia i warsztaty.
– Podziękowania za zrealizowany biznes.
– Przekazane rekomendacje.
– Zaproszeni Goście na spotkania Grupy.
– Odbyte spotkania 1 na 1.

Dlaczego warto angażować się w działalność w BNI i znajdować się na “zielonym polu”?
Sprawdziliśmy, że przedsiębiorcy zaznaczeni kolorem zielonym w raporcie, osiągają średnio ponad dziesięciokrotnie większy zwrot z inwestycji, niż Ci mniej zaangażowani. Osiągnięcie takiego wyniku nie jest trudne. Wystarczy regularnie uczestniczyć w spotkaniach Grupy BNI lub przysłać zastępstwo, przekazywać rekomendacje członkom, zapraszać gości, brać udział w szkoleniach i warsztatach oraz spotykać się 1 na 1.

Podsumowanie
BNI, jakie międzynarodowa organizacja biznesowa nie tylko umożliwia przedsiębiorcom rozwijanie biznesu przez rekomendacje. Dąży do tego, by kształcić właścicieli firm oraz wprowadza narzędzia i systemy ułatwiające działalność w organizacji. Korzystając z narzędzi możemy nie tylko zaoszczędzić czas, ale mamy też okazję, by biznes rozwijał się globalnie, poznawać przedsiębiorców z całego świata, śledzić swoje postępy i pomagać innym w biznesie. Wszystko zgodnie z naszą misją: zmieniamy sposób, w jaki świat robi biznes.