Międzynarodowe Spotkanie biznesowe zainicjowane przez Grupę BNI Carbon

 | 

20 stycznia w formule online odbyło się międzynarodowe spotkanie BNI, którego organizatorem była śląska Grupa BNI Carbon. W spotkaniu wzięło udział 50 przedsiębiorców, w tym 16 gości z Austrii Bułgarii, Czech, Niemiec, Meksyku i Ukrainy.

Spotkanie zostało zainicjowane przez Prezes Zarządu Grupy BNI Carbon Magdalenę Pieniak (firma EndoPrint), przy ogromnym wsparciu Katarzyny Kosałki, Dyrektor Makroregionu Śląskiego i Jarosława Domina Dyrektora Regionu. Inspiracją do jego zorganizowania była chęć wykorzystania możliwości spotkań online i otwarcia się na międzynarodowy świat biznesu.

 

 

Niektórzy Członkowie Grupy BNI Carbon prowadzą działalność za granicą, więc podeszli do propozycji z ogromnym entuzjazmem. Nie brakowało jednak obaw, że bariera językowa może utrudnić komunikację, dlatego spotkanie było tłumaczone symultanicznie. Wszyscy uczestnicy wydarzenia przygotowali swoje prezentacje w języku angielskim, co pozwoliło przełamać początkowe wątpliwości. Nawet osoby podchodzące sceptycznie do spotkania wyszły z niego zadowolone i czekają na kolejne, które ma odbyć się w marcu.

Szczególną rolę w przygotowaniu spotkania odegrały osoby z Zarządu Grupy: Paulina Rozwadowska (firma Phinance s.a. Wiceprezes Grupy) oraz Wojciech Ryba (firma Fish Finance, Sekretarz Grupy).

Podczas spotkania uczestnicy mieli możliwość nawiązania wartościowych relacji, które z pewnością zaowocują współpracą biznesową w przyszłości. Pierwsze efekty spotkania są już widoczne. Pani Magdalena Pieniak otrzymała dwie dobrze rokujące rekomendacje z Niemiec, a wkrótce otrzyma kolejne dwie z Austrii.

Byłam inicjatorką tego spotkania i od samego początku przekonywałam wszystkich, jak wiele możemy zyskać jako grupa oraz jako pojedyncze osoby otwierając się na świat. Według mnie spotkania online dają możliwość wirtualnego przekraczania granic i zwiększają szanse na szybszy rozwój naszych firm. Pojawiło się kilka osób sceptycznie nastawionych, ale każdy przygotował się to tego spotkania najlepiej, jak tylko potrafił. Każdy Członek Grupy BNI Carbon przygotował prezentację w języku angielskim. Jestem bardzo zadowolona z tego spotkania i szalenie dumna z naszej grupy za to, że otworzyła się na to międzynarodowe doświadczenie” – skomentowała Magdalena Pieniak

Członkostwo w BNI daje wiele możliwości na nawiązywanie wartościowych kontaktów biznesowych, również tych zagranicznych. Podobne inspirujące historie możecie znaleźć na naszym Blogu BNI oraz na kanałach w mediach społecznościowych.