Ogólnopolskie Szkolenie Train the Trainer

 | 

 

W ramach naszej społeczności dążymy do stworzenia środowiska sprzyjającego rozwojowi przedsiębiorców, zarówno pod względem biznesowym, jak i osobistym. Poprzez regularne szkolenia podnosimy kompetencje Członków BNI Polska, co pozwala czerpać jeszcze większe korzyści ze współdziałania, efektywniej rozwijać firmy w oparciu o rekomendacje biznesowe oraz przekuwać nowo pozyskane kontakty w długofalowe współprace.

 

 

Dobrze wyszkoleni trenerzy są w stanie prowadzić angażujące i wartościowe szkolenia, które bezpośrednio przekładają się na sukcesy Członków BNI. Pomagać przedsiębiorcom w rozwijaniu umiejętności przekazywania rekomendacji oraz skutecznej komunikacji, co jest kluczowe dla budowania i utrzymania silnych relacji biznesowych.

 

 

Dlatego też w dniach 6-7 czerwca, w Biurze Narodowym BNI w Warszawie zorganizowaliśmy Ogólnopolskie Szkolenie Train the Trainer. To szkolenie jest kluczowym elementem naszej strategii zapewnienia najwyższej jakości wsparcia dla Członków BNI. Dzięki zaangażowaniu i profesjonalizmowi naszych trenerów tworzymy środowisko, w którym przedsiębiorcy mogą wzajemnie pomagać sobie w rozwijaniu firm, zgodnie z filozofią Givers Gain.

W roli szkoleniowca wystąpił, po raz kolejny, wybitny ekspert, Lechosław Chalecki – trener biznesu, coach, mówca motywacyjny, Franczyzobiorca BNI Białystok. Przedsiębiorca z naturalnym talentem stratega, potrafiący połączyć nie tylko kropki, ale i przedsiębiorców, wskazując styki biznesowe tam, gdzie inni się ich nawet nie spodziewają. Autor książek „Potęga Życia – Jak zacząć od nowa nie zmieniając wszystkiego wokół” oraz „Strategia Snajpera w Biznesie”. Jest też twórcą Praktycznej Akademii Lidera, Biznesu w Dobrym Stylu. Od 7 lat skutecznie łączy przedsiębiorców, będąc twórcą i franczyzobiorcą największej na świecie organizacji biznesowej BNI.

 

 

Podczas szkolenia uczestnicy, którymi byli Członkowie BNI wyróżniający się zaangażowaniem w rozwój naszej społeczności, mieli okazję pogłębić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie efektywnego prowadzenia szkoleń i warsztatów. Przedsiębiorcy, którzy niebawem będą pełnili rolę Trenerów BNI, zgłębiali metodologię nauczania dorosłych i kształcenia liderów, co pozwoli im lepiej zrozumieć potrzeby edukacyjne dorosłych uczestników szkoleń, którymi w niedalekiej przyszłości będą głównie niezależni właściciele firm. Omówiono również znaczenie wiarygodności trenera i sposoby zwiększenia jego siły oddziaływania na uczestników, co jest istotne dla skutecznego przekazywania wiedzy. Program obejmował także przegląd interaktywnych metod prowadzenia zajęć oraz tworzenie struktury modułów szkoleniowych. Nasi przedsiębiorcy uczyli się również o procesie grupowym, w tym fazach rozwoju grupy oraz rolach grupowych, co jest istotne dla zarządzania dynamiką podczas szkoleń. Ponadto poruszono temat sytuacji trudnych w pracy trenera, dając uczestnikom narzędzia do radzenia sobie z wyzwaniami, które mogą pojawić się podczas prowadzenia zajęć.

Serdecznie dziękujemy Lechosławowi Chaleckiemu za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.