Międzynarodowe spotkania biznesowe Grup BNI ze Śląska

 | 

Członkostwo w BNI otwiera możliwości na rozwinięcie biznesu na międzynarodową skalę. Mocno dąży do tego Grupa BNI Sukces, która nawiązała relację z Członkami BNI we Francji. Przedsiębiorcy spotykają się cyklicznie na łączonych, międzynarodowych spotkaniach.

Pomysł zrodził się 3 lata temu i był inicjatywą byłego Członka Grupy BNI Sukces – Tadeusza Zarębskiego, który nawiązał pierwszy kontakt z francuskimi przedsiębiorcami. Od tego czasu odbyło się kilka wizyt i rewizyt katowickich przedsiębiorców. 6 kwietnia br. w katowickiej restauracji ALTO odbyło się kolejne spotkanie, w którym udział goście z Francji m.in. z grupy BNI Rive de Gier Plaisir d’Entreprendre. Reprezentowali takie branże jak wykończenia (budowlana), IT, eventy, fotografia, film.

Można zastanawiać się, jak przebiega takie spotkanie. Język nie jest jednak przeszkodą, ponieważ goście mają możliwość skorzystania z pomocy tłumacza, a agenda spotkania jest niezmienna na całym świecie. Międzynarodowe spotkania są też wyjątkowe dla lokalnej społeczności i przyciągają lokalnych przedsiębiorców:

„Po spotkaniach, nawiązały się kontakty, które owocują regularnymi odwiedzinami Gości z Francji w naszej grupie. Planowana jest wizyta Członków BNI z Polski na regionalnym spotkaniu BNI we Francji. Po ostatnim spotkaniu Gość zaproszony na nasze spotkanie przez Grupę BNI Silesia, przystąpił do tej grupy, zainteresowany kontaktami z członkami BNI z Francji”. Komentuje Dominik Wójcik, Prezes Grupy BNI Sukces.

Po części biznesowej goście zwiedzili Katowice oraz spotkali się z Prezydentem Miasta Katowice Marcinem Krupą. W spotkaniu wziął również udział Dyrektor Regionalny Zbigniew Boroń. Nawiązane kontakty wyglądają obiecująco i z ciekawością będziemy obserwować dalsze działania powstałe w ramach tej inicjatywy oraz efekty tej międzynarodowej współpracy.