Podsumowanie Konferencji i Gali BNI 2022

 | 

W dniach 27-28 października w krakowskim Hotelu Double Tree by Hilton odbyła Konferencja i Gala BNI 2022! Było to wydarzenie, na którym podsumowaliśmy ostatnie miesiące ciężkiej pracy w naszej organizacji. Dwa dni, których agenda została wypełniona po brzegi prelekcjami i rozmowami o biznesie, zgromadziły ponad 200 uczestników z całego kraju.

Kraków przywitał gości wiosenną pogodą i słońcem. Pierwszy dzień konferencji zaczęliśmy porannym networkingiem, dzięki czemu jeszcze przed szkoleniem uczestnicy lepiej się poznali. Wydarzenie rozpoczął Bartłomiej Gruszczak, Dyrektor Regionalny BNI z Krakowa, który powitał wszystkich gości, a wśród nich Członkowie, Dyrektorzy i Zespół BNI i BNI+.
Głównym prelegentem pierwszego dnia Konferencji był András Avidor – Dyrektor Narodowy BNI na Węgrzech i Słowacji. Swoje wystąpienie zaczął od słów: „Jeśli chcesz iść szybko – idź sam, jeśli chcesz zajść daleko – idź w grupie”. Następnie docenił organizatorów konferencji: Dorotę Jarosik, Dyrektor ds. Operacyjnych BNI Kraków i Malwinę Pikiewcz, Dyrektor Regionalną BNI+. András Avidor mówił o swoich strategiach, sposobach rozwoju firm i tym, jak w pełni korzystać z narzędzi proponowanych przez BNI. Dodatkowo podkreślił, że każdy przedsiębiorca może stać się osobą, która wyznacza trendy, niezależnie od sytuacji ekonomicznej i biznesowej.

fot. Piotr Szałański www.storymakers.pl

Drugi dzień wydarzenia rozpoczął się od sesji spotkań 1 na 1. Była to świetna okazja do nawiązania relacji i przekazania rekomendacji. Następnie miały miejsce panele dyskusyjne CC Talks, w których wzięli udział właściciele firm, którzy zacieśnili współpracę, dzięki obecności w siostrzanej organizacji CorporateConnections:

Rafał Kalisz
Firma: Fibrain
Branża: Producent światłowodów
FIBRAIN to polski producent i innowator prężnie działający w wielu sektorach m.in. światłowodów oraz nowoczesnych technologii, obróbki i przetwórstwa szkła płaskiego oraz cyfrowej reklamy, działający na rynku już od prawie 30 lat. Zaplecze technologiczne to 4 centra produkcyjnie, zapewniające kompleksowość oferty produktowej, na którą składa się ponad 2000 typów kabli. FIBRAIN produkuje ponad 100 000 km kabli rocznie i przetwarza 6 000 000 km włókna, co sprawia że kompleksowo realizujemy i wdrażamy projekty na całym świecie, współpracując przy tym z największymi markami na świecie w ponad 80 krajach. Fundator licznych stypendiów sportowych. Wspiera lokalnie sztukę i kulturę. W grupie CC1 od samego początku pełni funkcję Prezesa.

Robert Dankiewicz
Firma: Flotex
Branża: Karty paliwowe
Flotex Polska pomaga w optymalnym zarządzaniu firmową flotą samochodową. W swojej ofercie ma karty paliwowe, leasing – finansowanie pojazdów, systemy lokalizacji GPS. Współpracuje z firmami: PKN Orlen, BP, Shell, Amic, Moya. Oferuje karty paliwowe z rabatem dla małych i średnich przedsiębiorstw. Flotex obsługuje 5,5 tys. klientów, optymalizując obsługę floty, która łącznie liczy 60 tysięcy pojazdów.

Marcin Jaworski
Firma: Kotar
Branża: Materiały izolacyjne
Kotar jest jednym z głównych producentów materiałów termoizolacyjnych w Europie wykorzystywanych w montażu ogrzewania podłogowego. Produkty firmy Kotar są dystrybuowane do ponad 20 krajów Europy i Azji. Kotar jest wielokrotnym laureatem przyznawanych najszybciej rozwijającym się firmom polskim nagród, takim jak Gazele Biznesu czy Diamenty miesięcznika Forbes.

Rafał Sonik
Firma: Gemini Holding
Branża: Nieruchomości komercyjne
Największy właściciel galerii handlowych w Polsce. Gemini Holding to wielokrotnie nagradzana, zorientowana na nowoczesne inwestycje polska firma deweloperska.

Dominik Wieczorek
Firma: DominopackBranża: Producent folii stretch i tulei papierowych
Firma DominoPack specjalizuje się w produkcji folii stretch. Dynamiczny rozwój zaowocował uruchomieniem w 2015 roku produkcji tulei tekturowych, co uczyniło markę niezależnym producentem gotowych rolek folii stretch. Firma prowadzi sprzedaż terenie całego kraju i Europy. Rozwój firmy pozwolił na podjęcie decyzji o inwestycji w nowy zakład produkcyjny na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

fot. Piotr Szałański www.storymakers.pl

Przeprowadzone prezentacje pokazały, że społeczność liderów biznesu skupiona wokół BNI Polska i CorporateConnections, daje wiele możliwości biznesowych. Ostatnim elementem Konferencji była Uroczysta Gala, na której podsumowano ostatnie miesiące, obfitujące w wiele projektów biznesowych zakończonych sukcesami. Osoby, które wyróżniły się największym zaangażowaniem w rozwój organizacji BNI otrzymały wyróżnienia i nagrody.

fot. Piotr Szałański | www.storymakers.pl