Kinga Drab – rekomendacje stanowią 80% obrotów mojej firmy

 | 

BNI Polska

Jak osiągnąć sukces z BNI? To pytanie zadaje sobie każdy przedsiębiorca przed przystąpieniem do naszej organizacji. I jeśli ktoś spodziewa się, że ten artykuł zawiera nieodkryte tajemnice, to mocno się rozczaruje. Odpowiedź na postawione wcześniej pytanie jest bowiem banalna i tak naprawdę każdy ją zna. Należy skupić się na jakości oferowanych usług, aktywności w Grupie BNI i rozbudowanie swojej sieci kontaktów. Przykładem przedsiębiorczyni, która dzięki swojemu zaangażowaniu i aktywności osiągnęła sukces jest Kinga Drab, właścicielka Pracowni Projektowej MKD. Dzięki artykułowi dowiecie jak rozwija biznes przez rekomendacje w Małopolsce i co zrobić, aby inni przedsiębiorcy Was zauważyli.

 

BNI wspiera biznes przez rekomendacje w Krakowie

Nie bez powodu na samym początku wspominamy o jakości. Jest ona swego rodzaju fundamentem i powinna być zawsze stawiana na pierwszym miejscu. Przede wszystkim jakość zaczyna odgrywać znaczącą rolę w momencie przyjmowania nowego Członka do Grupy BNI, kiedy to odbywa się weryfikacja firmy zainteresowanej przystąpieniem do niej. Przedsiębiorstwo ubiegające się o dołączenie do BNI powinno charakteryzować się jakością usług, odznaczać się profesjonalizmem, pozytywnym nastawieniem i chęcią wspierania innych Członków. Celem Grupy BNI jest bowiem gromadzenie osób dobrych w tym, co robią. Grupa musi także wziąć odpowiedzialność za zapewnienie wysokiej jakości usług, które oferują jej Członkowie. Kinga jest przedstawicielką Regionu BNI Małopolska, w którym obecnie aktywnych jest 10 Grup BNI, zrzeszających 300 przedsiębiorców. Członkowie krakowskich grup w ciągu ostatnich 12 miesięcy przekazali sobie 15 765 rekomendacji, które wygenerowały kwotę ponad 130 mln PLN ich dodatkowego przychodu. To ogromna liczba, do której niebagatelną cegiełkę dołożyła Kinga.

 

„W moim słowniku nie ma takiego słowa jak: „trudności”. Są wyzwania, a takie lubimy. Najbardziej na nas wpływa rynek deweloperski i inwestorów prywatnych, którzy w sytuacji kiedy muszą wydać pieniądze, to 5 razy zastanawiają się czy inwestowanie w nieruchomości jest najlepsza opcją. Ale dzięki temu rozwinęliśmy mocno współpracę z firmami fotowoltaicznymi dla których wykonujemy ekspertyzy i projekty podkonstrukcji na dużych halach i zakładach przemysłowych”.

 

Jak osiągnąć sukces z BNI Polska?

Kinga od zawsze marzyła o swojej działalności gospodarczej. Bycie szefem dla samej siebie stanowiło kuszącą alternatywę do pracy na etacie. Jej marzenia były podsycane przez fakt, że jej ojciec posiadał największą na Podkarpaciu stolarnię, dzięki czemu miała wzorzec do naśladowania. Po otwarciu biznesu naturalnym dla niej było przystąpienie do BNI, gdyż duża część klientów pochodziła z rekomendacji. Obecnie wartość ta stanowi 80%, co oznacza, że dzięki rozwojowi organizacji ma zapewniony stały dopływ nowych zleceń. Ale taki model można osiągnąć dzięki zaangażowaniu w prace Grupy BNI. Duża aktywność pozwala na zbudowanie zaufania i widoczności wśród przedsiębiorców. To duże możliwości na kolejne rekomendacje biznesowe i w efekcie nowe kontrakty. Kinga podkreśla, że 8 lat spędzonych w organizacji nauczyło ją systematyczności i otwartości na innych. Chętnie przekazuje rekomendacje, ponieważ wie, że zgodnie z zasadą Givers Gain, zaprocentuje to w przyszłości. Dodatkowo podkreśla, że dzięki obecności w BNI udało jej się podnieść swoje kompetencje managerskie, co pozwoliło na lepsze kierowanie firmą i zmianę podejścia w prowadzonej działalności.

Zapoznaj się z ofertą szkoleniową BNI Polska

„Od Zawsze fascynowała mnie matematyka i rysunek, a że prostej kreski odręcznie zrobić nie umiem, to architektura mi całkowicie odpadła i skupiłam się na połączeniu tego co lubię –  projektowanie i rysowanie na komputerze, czyli pracę projektanta konstrukcji budowlanych.”

 

Rozbudowana sieć kontaktów kluczem do sukcesu

Kinga dba o ciągły rozwój. W grudniu tego roku wybiera się na targi budowlane do Dubaju, gdzie już ma umówione spotkania z członkami tamtejszych Grup BNI. Dzięki tym działaniom chce otworzyć sobie drogę wyjścia na rynki zagraniczne. W perspektywie ma także budowanie kolejnej Grupy BNI w Krakowie. Jak sama podkreśla, bardzo mocno w to wierzy. Jej przykład pokazuje, że system proponowany przez BNI działa, a rozwój organizacji przyczynia się do rozwoju firm przedsiębiorców. Ponadto nie ma ograniczeń dla żadnej branży. Sama, jak dołączała była najprawdopodobniej jedynym konstruktorem w całej organizacji. Osobie, która zastanawia się nad przystąpieniem do BNI radzi, żeby zastanowiła się, czy chce robić biznes „Smart”, czy „Hard”. BNI jest dla wszystkich, ale nie dla każdego. Dlatego też jeśli widzi się szanse i ma się chęć do przeskalowania biznesu i wejścia na nowe rynki, czy też po prostu chce się wyjść z działań operacyjnych we własnych firmach, to jest to najlepsza droga.

Przeczytaj także, jak osiągnąć sukces w branży budowlanej