Franczyza BNI to dobry sposób na własny biznes

 | 

BNI Polska

Świadomość bycia niezależnym i prowadzenie własnej firmy to pragnienie wielu osób, które chcą zrobić krok naprzód w swojej karierze zawodowej. Podjęciu tej decyzji towarzyszy zwykle niepewność związana z wyborem branży i czasem potrzebnym do zrealizowania marzenia o pracy na własny rachunek. Decyzja o otwarciu własnego biznesu nie musi oznaczać rzucenia się na głęboką wodę – dobrym sposobem jest skorzystanie z gotowego modelu franczyzowego.

Jak wynika z raportów Polskiej Organizacji Franczyzodawców, liczba firm rozwijających się poprzez model franczyzowy z roku na rok wzrasta. Bez wątpienia jest to bardzo dobry moment dla nowych przedsiębiorców, którzy szukają dla siebie najkorzystniejszego rozwiązania i pragną otworzyć biznes.

Polska Organizacja Franczyzodawców podaje, że polski rynek franczyzowy wzrósł w ciągu ostatnich 13 lat z 50 do ponad 900 firm, a wśród nich pojawia się franczyza BNI.  To jeden z najbardziej rentownych modeli franczyzowych na świecie. Z powodzeniem wdrażany jest w 72 krajach od 1993 roku, co świadczy o tym, że może rozwijać się w każdym środowisku gospodarczym. Na czym polega franczyza BNI i jakie są jej zalety? Zobacz, przeczytaj i sprawdź! 

 

BNI to organizacja biznesowa, która rozwija firmy, pomaga zdobywać klientów, prowadzi transfer wiedzy i  łączy przedsiębiorców

 

BNI została założona przez Ivana Misnera w 1985 roku w USA. Celem, jaki przyświecał jej założycielowi, była pomoc przedsiębiorcom w nawiązywaniu kontaktów i zdobywaniu kontraktów. BNI, obecnie największa na świecie organizacja rekomendacji biznesowych, zrzesza dziesiątki tysięcy członków na wszystkich kontynentach. Od momentu jej powstania członkowie BNI przekazali sobie miliony rekomendacji na sumę kilku bilionów dolarów.

BNI w Polsce rozpoczęło działalność w 2006 roku. Już od 11 lat organizacja zrzesza prawie 2000 przedsiębiorców w ponad 53 grupach. Grupy BNI Polska działają w kilkunastu największych miastach Polski, takich jak: Warszawa, Kraków, Katowice, Bydgoszcz, Rzeszów, Łódź, Włocławek, Lublin czy Bielsko-Biała.

bni_mapa_legenda (1)

BNI zrzesza przedsiębiorców w lokalnych, stałych grupach, których kluczowym elementem jest zasada braku konkurencji – w każdej z grup może znajdować się tylko jedna firma reprezentująca określoną branżę. Podczas cotygodniowych spotkań biznesowych, przedsiębiorcy wymieniają się doświadczeniem, wiedzą i przekazują sobie rekomendacje. Jak przebiega spotkanie grupy BNI? Czytaj więcej.

 

Korzyści z franczyzy BNI 

 

korzysci z franczyzy

 

BNI to relacje, współpraca, prestiż 

 

„Dla mnie BNI to nie tylko praca, to styl życia i sposób myślenia. Dzięki tej organizacji mam możliwość każdego dnia rozwijać swoje kompetencje managerskie – wspieram i motywuję setki ludzi do pracy, której efekty w coraz większym stopniu widzimy na rynku lokalnym. Regularnie mam okazję zdobywać wiedzę i wymieniać się doświadczeniami z przedsiębiorcami z Polski, jak również z całego świata – uczestnicząc w międzynarodowych szkoleniach i konferencjach” – mówi Maciej Świerczyński, Dyrektor Zarządzający BNI.  

Franczyzobiorcy BNI pełnią funkcję Dyrektorów Zarządzających, rozwijają regiony BNI i tworzą nowe grupy, do których zapraszają lokalnych przedsiębiorców. Budując grupy w swoim regionie, wspierają lokalną gospodarkę i MŚP. Stają się biznesowymi liderami, którzy odgrywają znaczącą rolę w swojej społeczności, ponieważ mają realny wpływ na rozwój biznesu i wspierają w prowadzeniu lokalnych firm. Ponadto, uczestnicząc w licznych szkoleniach, konferencjach i kontaktując się z przedsiębiorcami z całego świata, rozwijają swoje kompetencje.

 

 

Podsumowanie

BNI posiada:

  1. Światową solidną reputację jako wyjątkowa organizacja, która w efektywny sposób rozwija firmy przedsiębiorców z różnych zakątków globu,
  2. Dobrą strukturę organizacyjną,
  3. Opracowany i sprawdzony system, pozwalający zarządzać grupami, członkami a także szkolić ich.

 

Franczyzobiorca w systemie BNI otrzymuje:

  1. Gotowy międzynarodowy model biznesowy i dostosowuje do niego swoją działalność.
  2. Niezależność – jest indywidualnym przedsiębiorcą: zarządza swoim zespołem, nadzoruje procesy i kształtuje lokalny biznes.
  3.  Prestiż i realny wpływ na lokalną społeczność przedsiębiorców.

 

BNI_blog_banner