Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/klient.dhosting.pl/marketing22/bnipolska.pl/public_html/wp-content/plugins/types/library/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 648

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/klient.dhosting.pl/marketing22/bnipolska.pl/public_html/wp-content/plugins/types/library/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 665
BNI Polska - Event networkingowy w Katowicach : BNI Polska

Event networkingowy w Katowicach

 | 

Według Ivana Maisnera, twórcy BNI, networking jest procesem długotrwałym i bardziej przypomina rolnictwo, niż polowanie. Dlatego też nasza organizacja nieustannie uczy przedsiębiorców skutecznego wykorzystywania proponowanych przez nią narzędzi. Jednym z nich są spotkania 1 na 1, podczas których właściciele różnych biznesów mają okazję porozmawiać twarzą w twarz i podzielić się szczegółami swoich biznesów.

Nawiązywanie długotrwałych relacji pozwala na zwiększanie swojej widoczności wśród innych przedsiębiorców. Rozpoznawalność z czasem przeradza się w otrzymane polecenia, które to z kolei mogą zaowocować zrobieniem wspólnego interesu. Z takiego założenia wychodzą również organizatorzy eventów networkingowych, takich jak to, które 12 maja odbyło się w Katowicach. W hotelu Gorczowskim w Chorzowie spotkało się 40 przedsiębiorców m.in. z Katowic, Bielska-Białej i Wrocławia.

Spotkanie otworzyła Dyrektor Makroregionu BNI Śląsk, Katarzyna Kosałka: „Jest to wyjątkowy event, ponieważ postawiliśmy na to, żeby rozwijać kontakty szerzej, nie tylko w ramach naszego Regionu, ale szerzej rozumianego południa, a nawet Torunia” – komentowała Katarzyna Kosałka.

Uczestnicy spotkania podkreślali, że tego typu spotkania to kwintesencja BNI. Na spotkaniu przy 8-osobowych stolikach mieli szansę bezpośrednio przekazać swoją potrzebę biznesową. Tym sposobem bardzo efektywnie wykorzystano 1,5-godzinną sesję networkingową. Dodatkowo wyrażali chęć spotykania się w takiej formie częściej i w większym gronie. Ze względu na ograniczenia czasowe nawiązanie relacji z przedsiębiorcami z innego regionu kraju jest utrudnione.

„Jako przedsiębiorcy nie mamy dużo wolnego czasu i trudno przeprowadzić tyle spotkań 1 na 1, ile byśmy chcieli. Tutaj w jednym miejscu w trakcie kilku sesji, gier networkingowych możemy poznać kilkanaście osób, a później umówić się od razu na spotkanie 1 na 1. Zawsze, jeśli jestem w innym mieście, staram się wykorzystać ten czas i poznawać przedsiębiorców. Jest to potencjalny kontakt nie tylko dla mnie, ale również dla Członków z moich Grup BNI. Dzisiaj spotkałem kilku przedstawicieli branż, których nie mamy w BNI w Toruniu i bardzo się cieszę, że będziemy mogli polecać ich na naszym rynku”. – na gorąco wydarzenie komentował Łukasz Kantorski, Dyrektor Regionalny, zarządzający Regionem BNI Toruń.

Skutecznego przekazywania rekomendacji, podobnie jak innych narzędzi biznesowych, należy się nauczyć. Przedsiębiorcy działający w BNI w ramach pakietu członkowskiego otrzymują szeroki wachlarz szkoleń i wsparcie edukacyjne dotyczące rozwijania biznesu. Jedna z zasad BNI mówi o potrzebie ciągłego zdobywania wiedzy i poszerzania swoich kompetencji, dlatego też każdy Członek BNI, nieważne, na jakim poziomie obecnie znajduje się jego przedsiębiorstwo, zachęcany jest do uczenia się i wypracowywania nowych umiejętności.

Bądź na bieżąco, śledź kalendarz z kolejnymi wydarzeniami w BNI