BNI University, 17 nowych grup w Polsce, globalna konferencja. Podsumowanie 2019 roku

 | 

Aby dobrze wkroczyć w nowy rok, należy rozliczyć się ze starym. Istotnych momentów, którymi żyła organizacja BNI, nie brakowało. Przypominamy te najważniejsze, które odbiły się szerokim echem w Polsce i na świecie. Oto nasze podsumowanie 2019 roku. 

 

Liczby 2019 roku

2019 rok w BNI Polska zakończyliśmy z wynikiem 469 milionów złotych netto dodatkowych zleceń z 96 615 rekomendacji BNI. Obliczyliśmy, że uśredniona wartość dodatkowych zleceń z rekomendacji BNI pozyskanych przez jednego Członka Grupy BNI wynosi 234 136 zł netto. Oznacza to, że każdy z Członków BNI w Polsce, w 2019 roku, zwiększył swoją sprzedaż w firmie właśnie o tę kwotę. Największą średnią kwotę biznesów zrealizowanych dzięki rekomendacjom BNI przez jedną osobę odnotowaliśmy w Krakowie. W Grupie BNI Vikings wynosi ona 710 837 zł netto. 

Ubiegły rok obfitował w 3133 porannych spotkań Grup BNI, które odwiedziło 17 540 gości – przedsiębiorców zainteresowanych rozwojem swoich firm przez rekomendacje i wzajemną współpracę. Członkowie BNI przeprowadzili 84 972 spotkania 1 na 1, podczas których prezentowali swoje firmy, wymieniali się kontaktami i budowali relacje biznesowe.

(Kliknij, aby powiększyć)

 

Najważniejsze wydarzenia 2019 roku 

1)  Nowe grupy i nowe regiony 

Gospodarkę i lokalny biznes wspieramy tworząc i rozwijając Grupy BNI. W ciągu ostatnich 12 miesięcy do BNI dołączyło 17 nowych grup i otworzyliśmy nowy region – Wrocław, gdzie działa już ponad 100 firm, w tym jedna z największych grup w Polsce: BNI West, do której należy 66 osób. Nasze działania doceniają samorządy lokalne, które coraz mocniej i aktywniej wspierają rozwój Grup BNI w swoich regionach.

Członkowie Grupy BNI West – największej Grupy BNI w 2019 roku. 

2) Coraz lepsza jakość Grup BNI

Otwieramy coraz więcej grup premium i inwestujemy w  jakość grup. Obecnie w Polsce działa już 10 Grup BNI, które zrzeszają firmy o rocznych obrotach powyżej 1 miliona zł netto.

 

W 2019 roku do naszej organizacji dołączyła także Grupa BNI Premium z Krakowa, do której należą przedsiębiorcy prowadzący firmy o obrotach powyżej 5 milionów zł netto rocznie. 

 

3) Rozwój oferty edukacyjnej – Program Mentoringowy 

Jednym z głównych celów, jaki przyświeca BNI, jest edukowanie, informowanie i prowadzenie członków w procesie rozwoju firmy przez rekomendacje. Dlatego wprowadzamy nowe narzędzia i systemy, które pomagają członkom efektywniej działać w organizacji i wspierają rozwój ich firm. 

W jaki sposób wykorzystać system BNI do rozwoju swojej firmy? Na czym polega działalność w naszej organizacji? Jak przygotować i przekazywać rekomendacje? Jak przygotować się do spotkań 1 na 1? To tylko niektóre z pytań, na jakie odpowiadamy w Programie Mentoringowym, który wdrożyliśmy w 2019 roku. 10-tygodniowy Program Mentoringowy zawiera pigułki wiedzy o systemie BNI w formie: ciekawych wideo, dokumentów, materiałów, przydatnych w rozwijaniu firmy przez rekomendacje i prowadzeniu biznesu. Dzięki temu, po 10 tygodniach, każdy będzie wiedział, jak dzięki członkostwu w BNI rozwinąć swoją firmę.

 

3) Wdrożyliśmy BNI University – platformę szkoleniową online 

Rok 2019 to dla nas synonim nowej jakości i nowoczesnych rozwiązań w biznesie. To właśnie w tym roku w ręce przedsiębiorców oddaliśmy pierwszą, profesjonalną platformę e-learningową dla firm MŚP – Członków BNI – BNI University.

 

Zależy nam, żeby Członkowie BNI rozwijali swoje firmy przez marketing rekomendacji. Platforma zawiera kursy i szkolenia, które jasno tłumaczą, jak to zrobić. Członkowie BNI znajdują w niej również wykłady, kursy i dokumenty przydatne w rozwijaniu biznesu. Aby utrzymać wysokiej jakości szkolenia, cały czas inwestujemy w rozwój BNI University, tworzenie nowych szkoleń i kursów. Współpracujemy z najlepszymi trenerami BNI na świecie, Philem Bergiem, Terrym Hamillem, Samem Schwartzem, Michaelem Mayerem, którzy dzielą się swoją wiedzą biznesową.

 

4) Systemy – nowa funkcja w BNI Connect 

Jeśli o narzędziach mowa, nie sposób nie wspomnieć o aplikacji mobilnej BNI Connect, z której korzysta już prawie 90% przedsiębiorców w trakcie swojej działalności w BNI. Ciągle unowocześniamy system BNI Connect oraz aplikację, dzięki której przedsiębiorcy mają łatwiejszy kontakt z członkami grupy, z ponad 250 000 przedsiębiorców z całego świata. Wiemy, że te narzędzia i możliwości są bardzo cenne – coraz więcej polskich przedsiębiorców decyduje się na próbowanie swoich sił na arenie międzynarodowej, odwiedza Grupy BNI w różnych częściach świata, nawiązuje z nimi kontakty biznesowe.  

Coraz więcej Członków BNI robi biznesy z przedsiębiorcami z innych grup czy regionów lub rozwija swoje firmy globalnie. Dlatego też wprowadziliśmy w ubiegłym roku, w naszym wewnętrznym systemie informatycznym BNI Connect, nową funkcję: Podziękowanie za biznes pomiędzy grupami, regionami i krajami. Co to oznacza? Od teraz każdy biznes zrealizowany z Członkami innych grup, regionów lub krajów BNI można wpisać do BNI Connect.

 

5)  Międzynarodowa Konferencja BNI w Polsce  

Po raz pierwszy w Europie, w Polsce, odbyła się Międzynarodowa Konferencja BNI. Działania BNI w Polsce, aktywność i zaangażowanie Członków BNI zostały docenione na świecie. To właśnie nasz kraj został wybrany na gospodarza Międzynarodowej Konferencji BNI, w której wzięło udział ponad 2 500 właścicieli firm.

Dzięki temu pokazaliśmy, jak prężną organizację biznesową tworzymy i jakich rzetelnych przedsiębiorców zrzeszamy. Wiemy, że te kontakty, znajomości, wiedza będą owocować w przyszłości i już niebawem usłyszymy o nowych inicjatywach biznesowych tworzonych przez polskich przedsiębiorców za granicą.

 

Podsumowanie

Kolejny rok działalności BNI minął. Jako organizacja rozwijamy się bardzo dynamicznie, jesteśmy coraz silniejsi. Możemy więc śmiało powiedzieć, że hasło przewodnie BNI “Changing The Way The World Does Business – Zmieniamy to, jak świat robi biznes” nabiera w naszym kraju coraz większego znaczenia. To przedsiębiorcy tworzą BNI i cieszymy się, że wciąż rośnie liczba właścicieli firm, którzy wspólnie z nami chcą rozwijać swoje firmy. Życzymy Wam, by kolejny rok członkostwa w BNI przyniósł: jak najwięcej owocnych rekomendacji, zrealizowanych biznesów i okazji do rozwoju Waszych firm.