6 najważniejszych informacji dla Gościa zaproszonego na spotkanie Grupy BNI

 | 

BNI Polska

Zostałeś zaproszony jako Gość na spotkanie rzetelnych przedsiębiorców zrzeszonych w BNI – sprawdź,  jak najlepiej przygotować się do spotkania.

Grupa BNI to kilkudziesięciu przedsiębiorców prowadzących firmy w Twoim regionie, którzy wspierają się wzajemnie w biznesie. Planując odwiedziny lokalnej grupy BNI, przygotuj się do nich tak, jak do najlepszego spotkania biznesowego. Przeczytaj co zrobić, by wynieść ze spotkania jak najwięcej korzyści!

Z tego artykułu dowiesz się:

13 700 Gości na spotkaniach Grup BNI w 2022 roku

Rekomendacje biznesowe i budowanie długotrwałych relacji zyskują w Polsce na popularności. Mając kontakt z blisko 2300 przedsiębiorców z różnych zakątków kraju, zauważamy tendencję do wzajemnego wspierania się i współpracy w biznesie, a nie konkurowania ze sobą.

O popularności marketingu rekomendacji świadczą statystyki – ubiegłoroczne spotkania Grup BNI odwiedziło 13 700 Gości – przedsiębiorców zainteresowanych rozwojem swoich firm przez rekomendacje. Jesteś jednym z nich – już niebawem odwiedzisz jako Gość swoją lokalną Grupę BNI, by poznać zrzeszonych w niej przedsiębiorców.

Gość na spotkaniu Grupy BNI. Co to oznacza?

Członkowie Grup BNI zapraszają na spotkania Gości: przedsiębiorców z różnych branż, swoich klientów czy partnerów w biznesie, aby rozbudowywać sieci kontaktów, umożliwiać nawiązywanie relacji członkom swojej Grupy BNI oraz zwiększać możliwości przekazywania rekomendacji i robienia biznesów w całym regionie.

Każdy z Członków dba o to, by Goście obecni na spotkaniu Grupy BNI wynieśli z niego jak najwięcej korzyści. Do tych korzyści zaliczamy nie tylko nowe kontakty biznesowe zdobyte podczas networkingu. Udział w spotkaniu Grup BNI to także wymiana doświadczeń i wiedzy. Dlatego też Gośćmi Grup BNI są osoby rzetelne, przedsiębiorcy, których firmy świadczą dobre usługi i warto z nimi podejmować współpracę.

Przedsiębiorcy zrzeszeni w Grupach BNI często współpracują ze sobą tworząc Power Teamy, czyli zespoły firm z podobnej branży, które mogą kompleksowo obsługiwać tego samego klienta. Niekiedy do swojego zespołu potrzebują konkretnej i określonej branży – wtedy Goście, obecni na spotkaniu, mogą podjąć z nimi współpracę, dołączając do grupy.

Właściciele firm, którzy nie są Członkami BNI, mogą wziąć udział w spotkaniu Grupy 2 razy w ciągu roku lub uczestniczyć, jako Gość, w wydarzeniach: Dniach Gościa i Dniach Branżowych.

 

 

6 wskazówek – jak przygotować się do spotkania Grupy BNI?

Zadbaj o podstawy

Punktualność 
Grupy BNI w Polsce spotykają się o poranku każdego tygodnia. Cotygodniowe poranne spotkania odbywają się według stałej agendy, która obowiązuje na całym świecie.

Spotkania rozpoczynają się o godzinie 7.00, przyjedź więc na nie punktualnie. W ten sposób wyrażasz zaangażowanie i podkreślasz swoją wiarygodność. Wiele osób przybywa na spotkanie pół godziny wcześniej, co pozwala im przygotować się do niego i nawiązać znajomości w kuluarach, jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem.

Nie wychodź też jako pierwszy ze spotkania, tylko zostań kilka minut dłużej, by kontynuować rozmowy z przedsiębiorcami: rozmawiajcie o branży, w której działacie, możliwych obszarach współpracy, rekomendacjach, członkostwu w organizacji czy swoich projektach i celach biznesowych.

Dress code
Zadbaj o to, by wyglądać formalnie i prezentować się biznesowo. Zachowuj się profesjonalnie, bądź uprzejmy i przyjazny dla wszystkich – nie tylko dla uczestników spotkania, ale również wobec innych osób, z którymi przyjdzie Ci tego dnia rozmawiać.

Jako przedsiębiorca doskonale wiesz, że żadne spotkanie biznesowe nie zakończy się sukcesem, jeżeli przyjdziesz na nie ubrany nieoficjalnie. Pamiętaj, że spotkanie BNI to spotkanie biznesowe.

Catering
Po spotkaniu grupy, wszyscy przedsiębiorcy kontynuują rozmowy podczas wspólnego śniadania biznesowego. Dlatego też miej przy sobie kilkadziesiąt złotych w gotówce na opłacenie cateringu przy stoliku rejestracyjnym usytuowanym tuż przy wejściu do sali.

Co warto wziąć ze sobą i co przyda się podczas networkingu

Wizytówki
Skoro o rozmowach i networkingu mowa – weź ze sobą wizytówki, najlepiej 30, by mieć pewność, że nie zabraknie Ci ich, gdy będziesz rozmawiać z osobami, z którymi chcesz nawiązać relację biznesową.

Jednocześnie pamiętaj, że networking to nie uściski dłoni i wymienianie się wizytówkami. W BNI koncentrujemy się na wsparciu w biznesie – współpracy, budowaniu trwałych relacji i utrzymywaniu ich. Najpierw budujesz zaufanie, a następnie działasz w obszarze współpracy biznesowej.

Notatki
Podczas spotkania BNI poznasz wiele osób. Kilka godzin później nie będziesz już pamiętać wszystkich dobrze. Dlatego zawsze miej ze sobą długopis czy notatnik elektroniczny i kiedy skończysz rozmawiać z nowymi osobami, odejdź na chwilę obok, aby zapisać datę spotkania oraz czego szuka dana osoba i wszystko, co Twoim zdaniem pomoże lepiej ją zapamiętać. Te informacje będą kluczowe, kiedy ponownie skontaktujesz się z nowo poznanymi osobami.

O czym rozmawiać z Członkami Grupy

Networking i marketing rekomendacji to nic innego jak budowanie sieci zaufanych kontaktów poprzez bezstronną i dwukierunkową komunikację. Dlatego też podczas rozmów, członkowie BNI oraz pozostali Goście mogą szukać możliwości współpracy z Tobą. Będą więc ciekawi, czym zajmujesz się na co dzień, jaki prowadzisz biznes.

Rozmowy w czasie spotkania
Przed spotkaniem przygotuj się, byś mógł swobodnie odpowiadać na pytania dotyczące, np:
– oferowanych produktów i usług przez Twoja firmę,
– swoich klientów (kogo obsługujesz, jakie usługi wykonujesz),
– potencjalnych klientów (z kim chciałbyś nawiązać współpracę),
– Twoich planów biznesowych,
– korzyści ze współpracy z Tobą.

Jeżeli czegoś nie zrozumiesz, nie bój się zapytać. Zadawanie pytań przyniesie ci wiele korzyści: nie tylko staniesz się widoczny na tle grupy i dasz się bliżej poznać, ale także pokażesz swoje zaangażowanie w spotkanie.

Sposób na zaprezentowanie swojego biznesu w 30 sekund

Każdy Gość na spotkaniu BNI ma szansę na zaprezentowanie swojej firmy przed licznym gronem przedsiębiorców z różnych branż. Możliwość autoprezentacji, opowiedzenia o swoim biznesie to szansa na zwiększenie widoczności Twojej firmy na lokalnym rynku oraz nawiązanie wielu nowych kontaktów biznesowych.
Prezentacja Twojej firmy
Przed spotkaniem przygotuj więc krótki skrypt prezentacji.
O czym należy pamiętać? Oto krótki scenariusz i podpowiedź, jaka powinna być kolejność informacji podczas prezentowania się:
1. Przedstaw się: podaj imię, nazwisko i nazwę firmy.
2. Opisz, czym się zajmujesz i w czym się specjalizujesz.
3. Powiedz o korzyściach płynących z twoich produktów lub usług lub jakich klientów obsługujesz
4. Możesz powiedzieć, z kim z grupy współpracujesz, kto zaprosił Cię na spotkanie.
5. Powtórz swoje imię i nazwisko.

 

 

Przekaż tylko najważniejsze informacje, o szczegółach będziesz mógł porozmawiać z innymi po spotkaniu, w trakcie indywidualnych dyskusji. Pamiętaj, że pierwsze spotkanie – na nim nie sprzedajesz swoich usług – masz możliwość nawiązać kontakty, które zaowocują w przyszłości.

Podsumowanie

Cieszymy się, że będziesz na spotkaniu Grupy BNI jako Gość – będzie to dla Ciebie nowe i ciekawe doświadczenie, które może zaowocować nawiązaniem kontaktów z kilkudziesięcioma przedsiębiorcami z Twojej okolicy a docelowo rozwinąć Twoja firmę.

Pamiętaj, że: