35-lecie działalności BNI na świecie

 | 

– To było niesamowite 35 lat. Jestem zaszczycony tym, czym stało się BNI i jaki wpływ wciąż wywiera na świat biznesu i życie wielu przedsiębiorców. Czuję dumę z tego, jak filozofia Givers Gain® rozwinęła się na całym świecie – tymi słowami Ivan Misner Założyciel BNI rozpoczyna podsumowanie 35 lat działalności BNI na świecie.

Posłuchajcie historii o tym, jak jedno spotkanie grupy przedsiębiorców dało początek organizacji biznesowej obecnej w ponad 70 krajach.

Świętując 35-lecie naszej organizacji, przenosimy się dzisiaj w przeszłość, by powspominać początki BNI na świecie . Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Wszystko zaczęło się od myśli Ivana Misnera, który poszukiwał skutecznego sposobu na pozyskanie klientów. Po przeanalizowaniu swojego biznesu stwierdził, że swoich najlepszych klientów pozyskał z rekomendacji. Pozostała tylko jedna kwestia – skąd wziąć więcej rekomendacji?

Misner zaczął uczestniczyć w różnych spotkaniach networkingowych oraz klubach biznesowych. Poznał tam wiele ciekawych osób i ciągle się szkolił, ale nie wpływało to na zwiększenie sprzedaży w jego firmie. Żadna z organizacji nie oferowała systemu networkingowego przynoszącego wzajemne korzyści, opartego na rekomendacjach biznesowych generowanych w pozytywnym środowisku. Ta sytuacja zmotywowała go do założenia nowej grupy, która podchodziła do kwestii newtorkingu w innowacyjny sposób. Misner zaprosił do współpracy osoby, którym ufał, które poparły jego wizję i tak oto pierwsze spotkanie nowej organizacji odbyło się w Arkadii, w Kalifornii, w grudniu 1984 roku.

Dzisiaj organizacja na świecie zrzesza 267 212 Członków BNI w 9342 Grupach BNI. Jej członkowie przekazali sobie 11,6 mln rekomendacji o wartości 15,5 mld $.