Podsumowanie 2017: Co wydarzyło się w BNI Polska? [INFOGRAFIKA]

 | 

To już kolejny rok z rzędu, kiedy przygotowujemy podsumowanie, które pokazuje, co istotnego działo się w BNI Polska w mijającym roku. Przed publikacją spojrzeliśmy na podsumowania z poprzednich lat i widzimy, jak bardzo nasza organizacja się rozwinęła: 276 820 744 zł netto zleceń zrealizowanych z rekomendacji BNI, 78 837 przekazanych rekomendacji i 1913 aktywnych członków to rok 2017 w pigułce i dobry wstęp do 2018.  

 

Najważniejsze liczby 2017 roku

Rok 2017 był dla nas przełomowy pod wieloma względami: zarówno wzrostu liczby członków, miast, w których rozwija się organizacja, jak i ilości przekazywanych rekomendacji. Członkowie BNI przekazali sobie 78 837 rekomendacji, które zaowocowały zrealizowaniem 276 820 744 zł netto z dodatkowych zleceń. Dzięki zebranym danym określiliśmy, że średnio każdy członek BNI w Polsce zwiększył swoją sprzedaż o 173 727 zł netto. Jest to uśredniona wartość dodatkowych zleceń z rekomendacji BNI pozyskanych przez jednego Członka grupy.  Jakie jeszcze osiągnięcia odnotowaliśmy w 2017 roku?

Infografika Rok 2017 w BNI Polska w liczbach

(kliknij aby powiększyć i pobrać)

BNI_small_size_WEB

 

Kamienie milowe grup i członków BNI

Ubiegły rok obfitował w 2195 porannych spotkań grup BNI, które odwiedziło 16 841 gości – przedsiębiorców zainteresowanych rozwojem swoich firm przez rekomendacje i wzajemną współpracę. Członkowie BNI odbyli 55 270 spotkań 1 na 1, podczas których prezentowali swoje firmy, wymieniali się kontaktami i budowali relacje. Z roku na rok firmy członków BNI rozwijają się coraz lepiej, na co wpływa jakość i profesjonalizm rekomendacji oraz działanie w duchu zasady Givers Gain – Dający Dostaje.

Ważnymi kamieniami milowymi były dwa rekordy, które padły w 2017 roku. Pierwszy  z nich odnotowali na swoim koncie członkowie z grupy BNI Glory z Rzeszowa. Historia tej rekomendacji obiegła całą Polskę, gdyż był to wspaniały przykład prawidłowo przygotowanego polecenia. W rzeszowskiej grupie BNI Glory Barbara Margańska przekazała rekomendację Arturowi Sitarzowi z firmy SB Complex, która zakończyła się zleceniem na budowę galerii handlowej na kwotę ponad 12 milionów złotych.

 

bni glory - biznes

Barbara Margańska przekazuje symboliczną rekomendację Arturowi Sitarzowi.

Rekord odnotowała też na swoim koncie krakowska grupa BNI Kings, która jest największą grupą BNI w Polsce, liczącą 69 członków. Przedsiębiorcy działający w tej grupie zrealizowali biznes na kwotę 21 242 554 zł netto – jest to największa do tej pory wartość biznesu zrealizowana przez jedną grupę BNI w Polsce. Wynik ten jest ważny nie tylko ze względu na rozwój firm przedsiębiorców działających w BNI. Biznesy realizowane przez członków naszej organizacji przekładają się też na rozwój miast i wpływają na lokalną gospodarkę. Im więcej zarabiają członkowie BNI, tym miasta rozwijają się lepiej i szybciej.

 

kolaz_2_v2 (1)

Niesamowicie cieszą nas takie biznesy, oraz to że BNI jest coraz bardziej rozpoznawalną marką w Polsce i kojarzone jest tylko z rzetelnymi przedsiębiorcami i sprawnie działającymi firmami.

 

Top 5 wydarzeń w BNI Polska

14 nowych grup 

Ubiegły rok w naszej organizacji zaowocował aż czternastoma kick offami, czyli uroczystymi otwarciami grup inaugurącymi ich działalność. Tym samym na naszej mapie pojawiały się nowe regiony i miasta, w których BNI rozwija kolejne grupy, wspierając lokalny biznes. Cieszymy się, że są z nami już przedsiębiorcy z Białegostoku, Czechowic-Dziedzic, Dąbrowy Górniczej, Gdyni, Nowego Sącza i Żywca. Równie mocno cieszy nas współpraca z lokalnymi władzami samorządowymi, które coraz mocniej otwierają się na  przedsiębiorców działających w BNI Polska. Wzajemne wsparcie i wysokie standardy etyki w biznesie, korzystanie z profesjonalnie przygotowanych rekomendacji biznesowych rozwija firmy prawie 2000 przedsiębiorców w Polsce. kolaz_3_v3

Dni BNI

Ważnym wydarzeniem w rozwoju naszej organizacji i firm działających w BNI było wprowadzenie Dni BNI, czyli comiesięcznych wydarzeń w Krakowie, Warszawie i na Śląsku, podczas których odbywają się szkolenie MSP dla nowych członków, warsztaty oraz Forum Zarządów i Dyrektorów. To dzień wypełniony po brzegi wiedzą, nie tylko przekazywaną przez trenerów, ale także integrujący środowisko BNI, lokalnych właścicieli firm, stwarzający możliwość zorganziowania spotkań 1na1 i dodatkowa szansa na poznanie przedsiębiorców z całego województwa. Podczas nich omawiamy sytuację w regionach i w poszczególnych grupach, szkolimy się z rozbudowywania sieci kontaktów, wymieniamy doświadczeniem, wiedzą i wizytówkami. 

 

dni bni krk

Szkolenie w Krakowie podczas Dnia BNI (fot. Jakub Żak, PIX Agency)

 

400 osób na Growth Experts Academy

Konferencja Growth Experts Academy to niewątpliwie największe wydarzenie biznesowe organizowane dla Członków BNI w Polsce. Udział w konferencji to nie tylko okazja do zdobycia wiedzy, ale także poznania przedsiębiorców z całego kraju, nawiązania nowych kontaktów biznesowych i znajomości. Prelegenci podczas konferencji Growth Experts Academy dzielą się z przedsiębiorcami działającymi w BNI nie tylko przydatną wiedzą, ale także inspirującymi historiami, które motywują do działania i wyznaczania sobie coraz to nowych celów w biznesie. Tegoroczna konferencja Growth Experts Academy odbyła się 13 października w hotelu Novotel Warszawa Centrum, gdzie  spotkało się  400 Członków BNI z całej Polski, którzy wysłuchali wykładów 4 prelegentów: Phila Berga, Michaela Mayera, Terry’ego Hamilla i Yasha Vasanta – liderów BNI, praktyków biznesu, którzy rozwijają organizację w Indiach, Wielkiej Brytanii i Irlandii, Niemczech i Austrii oraz w Portugalii.


Model franczyzowy BNI 

BNI to organizacja oparta na modelu franczyzowym, która prowadzona jest przez blisko 1000 franczyzobiorców w 73 krajach i rozwija się coraz szybciej. W związku z prężnym rozwojem BNI w Polsce, umożliwiliśmy nawiązanie współpracy biznesowej z przedsiębiorcami na zasadzie franczyzy. Wszelkie informacje na temat możliwości zarządzania regionem BNI oraz korzyści, jakie niesie ze sobą dołączenie do naszego zespołu zawarliśmy na stronie www.franczyzabni.pl

Nie możemy nie wspomnieć o naszym udziale w XV Targach Franczyza 2017, które odbyły się w dniach 26 – 28 października, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Były to największe targi franczyzy w Europie Środkowo-Wschodniej.  Były to dla nas 3 dni wypełnione prezentacjami naszej organizacji i modelu franczyzowego oraz poszerzaniem sieci kontaktów. Podczas Targów Franczyza 2017 prezentowaliśmy BNI przedsiębiorcom zainteresowanym rozwijaniem organizacji w swoim regionie, omawialiśmy nasz model franczyzowy oraz proces zostania franczyzobiorcą BNI.   

 

kolaz_4_v2

 

 

BNI na Międzynarodowej Konferencji w USA

1300 dyrektorów BNI z 79 krajów członkowskich organizacji wzięło udział w Międzynarodowej Konferencji BNI, która odbyła się w dniach 10-11 listopada 2017 w Los Angeles. Podczas uroczystej gali wręczania nagród, dyrektorzy reprezentujący Polskę odebrali wyróżnienia w kategoriach Hall of Fame oraz Grupa Platynowa. Nagroda Hall of Fame przyznawana jest grupom BNI, które w pierwszym miesiącu działania zrzeszają ponad 35 Członków. Status Grupy Platynowej osiąga natomiast grupa, która nieprzerwanie przez trzy miesiące zrzesza 50 członków.

 

trtrtr

 

Wśród nagrodzonych znaleźli się: Paweł Jach za Hall of Fame grupy BNI Glory z Rzeszowa, Maciej Świerczyński za Hall of Fame grupy BNI Knights z Brodnicy, Krzysztof Dudek za Hall of Fame grupy BNI Partners z Żywca.

 

Nowe technologie w BNI

 

Banner_2 (1)

 

Z entuzjazmem podeszliśmy do wydarzenia, jakim było uruchomienie w Polsce aplikacji mobilnej BNI Connect, która została zaprojektowana z myślą o wszystkich członkach BNI na świecie. Chcemy sprawić, aby członkostwo w BNI było dla wszystkich cennym doświadczeniem, dlatego nieustannie staramy się robić wszystko, aby je ułatwić i udoskonalić. Członkowie BNI od teraz mają w każdej chwili dostęp do BNI Connect® w swoich telefonach, co sprawia, że mogą szybciej przekazywać swoje rekomendacje, zapisywać “Podziękowania za zrealizowany biznes”, zapraszać Gości na spotkania grupy lub zapisywać “Spotkania 1na1”. To był dla nas duży krok w stronę wspacia członków BNI i ułatwienia im pracy.

 

Dzięki aktywności prawie 2000 Członków i ich zaangażowaniu, jesteśmy zmotywowani do podejmowania kolejnych działań mających na celu rozwój BNI w Polsce. Z nadzieją i optymizmem patrzymy na kolejny rok działalności naszej organizacji. Cieszymy się z wszystkich osiągnięć i gratulujemy wszystkim przedsiębiorcom działającym w BNI zaangażowania. Jesteśmy przekonani, że rok 2018 będzie równie udany. 

Share on FacebookGoogle+