Jak minął 2016 rok w BNI? Graficzne podsumowanie ostatnich 12 miesięcy

 | 

blog_759x506

 

Rok 2016 w BNI Polska to 147 milionów złotych dodatkowych zleceń z rekomendacji, 66 531 przekazanych rekomendacji, 12 nowych grup i ponad 1600 rzetelnych przedsiębiorców.

W BNI wszystko jest policzalne, a każda informacja sprawdzona. Prowadzimy dokładne statystyki, monitorujemy działania nie tylko grup, ale także poszczególnych Członków oraz ich firm. Jesteśmy jedyną organizacją, która posiada mechanizmy umożliwiające mierzenie osiąganych wyników. Dzięki temu możemy pokazać, w jaki sposób się rozwijamy, a także zobaczyć postępy zarówno grup jak i należących do nich przedsiębiorców. Każde podejmowane przez nas działanie poprzedzamy pytaniem: czy dzięki temu członkowie będą zarabiać więcej? Jeśli tak – podejmujemy kroki, dzięki którym osiągamy zamierzony cel.
Ile więc warte jest członkostwo w BNI Polska? Jaka jest wartość zleceń z rekomendacji zrealizowanych przez członków BNI w 2016 roku? Zapraszamy do obejrzenia infografiki podsumowującej 2016 rok w naszej organizacji, która prezentuje, jak BNI rozwinęło się w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

 

infografika_bni_2016_11010217_v1

 

Przedsiębiorcy, działający w BNI, spotykają się regularnie raz w tygodniu o tej samej porze, aby pomagać sobie w pozyskiwaniu poleceń poprzez rekomendacje i rozbudowywać kontakty do potencjalnych partnerów biznesowych oraz tworzyć sieci kontaktów. W ciągu 2016 roku grupy odbyły łącznie 1613 spotkań. Z roku na rok przybywa osób zainteresowanych rozwijaniem swoich firm przez rekomendacje – na cotygodniowych spotkaniach grup pojawiło się ponad 13 144 gości. Cieszy nas fakt, że liczba osób odwiedzających grupy przełożyła się na otwarcie aż 12 nowych grup i 3 kolejnych regionów: bielskiego, tarnowskiego i rybnickiego, które prężnie się rozwijają. Możemy również pochwalić się osiągnięciem znaczącego kamienia milowego – w naszej organizacji w 42 grupach działa już ponad 1600 aktywnych przedsiębiorców i liczba ta stale wzrasta. A to tylko przedsmak nadchodzących wydarzeń – planujemy otwieranie kolejnych grup i regionów.

 

podsumowanie 2016 - beskid

Członkowie grupy BNI Beskid, największej grupy BNI w Polsce, która liczy 76 przedsiębiorców.

Rok 2016 był owocny nie tylko pod względem wzrostu liczby członków, ale także ilości przekazywanych rekomendacji. Członkowie BNI przekazali sobie 66 531 rekomendacji, które zaowocowały zrealizowaniem potwierdzonych biznesów na kwotę 147 milionów złotych. Systematyczne zwiększanie wiedzy na temat rekomendacji oraz ich skutecznego przekazywania, doprowadziły do wygenerowania zleceń prawie dwukrotnie większych niż w 2015 roku! Pozwoliło nam to określić, jaka jest uśredniona wartość dodatkowych zleceń z rekomendacji BNI pozyskanych przez Członka – 128 266 zł. 

 

silesia-11

Elementem każdego spotkania grup BNI jest networking, podczas którego przedsiębiorcy wymieniają się kontaktami.

W BNI jesteśmy przekonani, że rekomendacje może zaplanować, a skutecznego pozyskiwania klientów przez rekomendacje można się nauczyć. Dlatego też dbamy o to, by Członkowie BNI uczestniczyli w jak największej ilości kształcących warsztatów, szkoleń i konferencji biznesowych poruszających tę tematykę. W 2016 roku zorganizowaliśmy aż 263 szkolenia i warsztaty prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów. Uczestnictwo w szkoleniach i warsztatach pozwoliło członkom na poszerzanie wiedzy dotyczącej pozyskiwania i przekazywania atrakcyjnych rekomendacji, sposobów na rozbudowywanie sieci kontaktów, pozyskiwanie partnerów biznesowych, przygotowania się do spotkań 1 na 1 czy przygotowywania i wygłaszania skutecznych prezentacji. Dzięki zdobytej wiedzy, Członkowie generują więcej rekomendacji oraz prężniej rozwijają swoje firmy. W czasach, kiedy firmy szukają skutecznych środków pozyskiwania klienta i rynków zbytu, BNI zapewnia im międzynarodowe know-how, którego potrzebują by rozwijać swój biznes.

 

Niewątpliwie największym wydarzeniem w 2016 roku była organizowana przez nas konferencja Growth Experts Academy z udziałem Sama Schwartza – Dyrektora Narodowego BNI Izrael. W hotelu MCC Mazurkas Conference Centre w Ożarowie Mazowieckim zgromadziło się 7 praktyków biznesu i szkoleniowców, a także prawie 300 Członków BNI, którzy dowiedzieli się nie tylko tego, w jaki sposób wykorzystać członkostwo w BNI do maksimum, ale także pogłębiali swoją wiedzę na temat budowy biznesu w oparciu o rekomendacje.

 

podsumowanie 2016 - gea

300 Członków BNI wzięło udział w konferencji Growth Experts Academy organizowanej przez BNI Polska.

Szczególnym wydarzeniem był dla nas udział w międzynarodowej konferencji BNI w Los Angeles, która odbyła się w listopadzie i zgromadziła 1200 dyrektorów BNI z ponad 60 krajów członkowskich organizacji. Konferencja ta była dla nas nie tylko niesamowitym wydarzeniem, które pozwoliło przeanalizować dotychczasową działalność w BNI, ale także okazją do poszerzenia wiedzy i zgłębiania międzynarodowego know how. Podczas konferencji otrzymaliśmy aż 13 nagród i zostaliśmy wyróżnieni jako jeden z najszybciej rozwijających się krajów członkowskich. Dzięki aktywności ponad 1600 Członków i ich zaangażowaniu, zostaliśmy docenieni i zmotywowani do podejmowania kolejnych działań mających na celu rozwój BNI w Polsce, jakim jest 10 000 Członków generujących 1 miliard złotych rocznie dodatkowego obrotu dla swoich firm, dzięki rekomendacjom. Cieszymy się z dotychczasowych osiągnięć i liczymy, że rok 2017 będzie równie udany.

 

podsumowanie 2016 - konferencja LA

Reprezentacja Dyrektorów BNI z Ivanem Misnerem, założycielem BNI.

Share on FacebookGoogle+