11 pytań, które powinieneś zadać nowo poznanemu przedsiębiorcy

 | 

Ryszard Chmura
Dyrektor Narodowy BNI Polska

Kiedy spotykasz kogoś po raz pierwszy, czujesz się niekomfortowo, jesteś zagubiony, zastanawiasz się, od czego rozpocząć rozmowę i w jakim kierunku ją poprowadzić? Doświadczenie w BNI pozwoliło nam zebrać aż 11 pytań, które powinieneś stosować, gdy poznajesz nowego przedsiębiorcę. Skupienie się na tych zagadnieniach pozwoli ci dowiedzieć się, czy twój rozmówca jest pasjonatem swojego biznesu, a także otworzy ci drzwi do nawiązania ciekawych kontaktów oraz budowania trwałych i korzystnych relacji. 

Poniżej znajdziesz listę skutecznych pytań do zadania nowo poznanej osobie, nie tylko podczas spotkania grupy, ale też innych wydarzeń biznesowych. Możesz wykorzystać je również w trakcie spotkania 1 na 1. Większość z zamieszczonych przez nas pytań nie powinna być dla ciebie zaskoczeniem, ponieważ z pewnością już z nich korzystasz, działając intuicyjnie.

 

– Czym się zajmujesz na co dzień?
– Jaka jest twoja grupa docelowa?
– Co najbardziej podoba ci się w twojej pracy?
– Co nowego wprowadziłeś ostatnio do swojej firmy?
– Jakie zmiany zaszły w twojej firmie w ciągu ostatniego miesiąca?
– Jakie jest obecnie największe wyzwanie stojące przed tobą i twoim biznesem?
– Dlaczego zdecydowałeś się na prowadzenie biznesu?
– Gdzie twoja firma jest zlokalizowana?
– Jaki jest twój najbardziej popularny produkt lub usługa?
– W jaki sposób generujesz swój biznes?
– Co odróżnia cię od konkurencji?

 

fot. www.piotrszalanski.pl

Jeżeli chcesz wyróżnić się na tle innych przedsiębiorców, pokazać, że jesteś uczciwy i zależy ci na udzieleniu pomocy w rozwijaniu ich biznesów, zapytaj, na jakie cechy powinieneś zwracać szczególną uwagę, szukają dla nich klientów i partnerów do nawiązania relacji biznesowych. Pytanie to jest wyjątkowe ze względu na to, iż demonstruje jedną z najważniejszych cech dobrego networkera: uczynność.

A wy, jakie pytania zadajecie przedsiębiorcom podczas networkingu? Macie w zanadrzu przykłady nietypowych pytań, które okazały się szczególnie pomocne w takich konwersacjach?

Share on FacebookGoogle+