Czym różnią się Dni Branżowe od Dni Gościa?

 | 

Mateusz Bacański
Dyrektor Narodowy BNI Polska

Wierzymy, że marketing rekomendacji i newtorking pozytywnie zmieniają oblicze biznesu w Polsce, dlatego na spotkania grup BNI zapraszamy Gości-przedsiębiorców z różnych branż, aby zainteresować ich współpracą w ramach naszej organizacji i umożliwić rozbudowanie sieci kontaktów biznesowych. Tak powstały Dni Gościa i Dni Branżowe – wyjątkowe wydarzenia, które umożliwiają przedsiębiorcom nawiązanie współpracy na większą skalę.

Na czym polegają Dni Gościa?

Dzień Gościa, to duże wydarzenie – dzień otwarty grup BNI, który za każdym razem gromadzi około 100 przedsiębiorców i ludzi biznesu odwiedzających grupy w roli Gości. Członkowie grup zapraszają swoich partnerów biznesowych, znajomych przedsiębiorców, managerów oraz wszystkie osoby związane z biznesem, którym współpraca w BNI może pomóc w rozwoju ich działalności. W Dniach Gościa można wziąć udziału tylko mając zaproszenie lub będąc zarekomendowanym przez jednego z Członków Grup BNI.  Podczas Dni Gościa każdy uczestnik ma szansę zaprezentować swoją firmę przed licznym gronem przedsiębiorców z różnych branż, na prezentację ma jednak tylko 30 sekund. Wymaga to od Gości i Członków dyscypliny i umiejętnego doboru informacji. Możliwości autoprezentacji oraz szansa na nawiązanie wielu nowych kontaktów biznesowych sprawiają, że Dni Gościa cieszą się niezmienną popularnością.

Dzień-Gościa-BNI-Masters

Dni Gościa grupy BNI Masters – kwiecień 2015

Każda z grup zazwyczaj organizuje Dni Gościa dwa razy w roku. W pierwszym półroczu odbywają się one na przełomie marca i kwietnia, natomiast w drugim półroczu Dni Gościa organizowane są pod koniec września i na początku października. Dni Gościa odbywają się w godzinach porannych. Każdy z Członków grupy dba, aby jego goście wynieśli jak najwięcej korzyści z obecności na Dniu Gościa. Te korzyści to nie tylko nowe kontakty biznesowe i rekomendacje zdobyte podczas networkingu, ale również cenna wiedza i doświadczenie, którymi uczestnicy chętnie dzielą się podczas spotkania. Podczas Dni Gościa przedstawiony zostaje również nowy Zarząd w grupach BNI.

Czym są Dni Branżowe?

Jak sama nazwa wskazuje to wydarzenie przeznaczone jest dla przedstawicieli określonych branż. Grupy, w zależności od swoich potrzeb, mogą zaprosić na spotkanie kilku przedsiębiorców związanych z konkretną formą działalności, np. drukarnie, biura architektoniczne lub agencje reklamowe. Członkowie grup nawiązują z tymi firmami relacje biznesowe, mają również możliwość zaprosić jedną z nich do swojego grona na stałe, oczywiście jeżeli miejsce dla danej branży w grupie jest wolne – związane jest to z zasadą braku konkurencji w BNI.

Dni Branżowe mogą również nawiązywać do działalności poszczególnych Power Team’ów działających w grupach. Dla przykładu na Dniach Branżowych związanych z branżą budowlaną pojawią się przedstawiciele firm takich jak biura architektoniczne i budowlane, ale również firm ubezpieczeniowych i kancelarii notarialnych. Dzięki Dniom Branżowym Członkowie grup mogą nawiązać kontakty biznesowe z firmami z określonej grupy, lub zaprosić brakujące firmy do ich Power Team’u. Więcej o zasadach działania Power Team’ów przeczytasz TUTAJ

Grupy mogą organizować Dni Branżowe tak często, jak wymaga tego potrzeba oraz w takiej formie, jaka im odpowiada, spotkania te mają więc nieco mniej sformalizowaną strukturę. Oczywiście takie wydarzenie to wyjątkowa okazja do nawiązywania nowych kontaktów biznesowych i dzielenia się doświadczeniem w branży!

 

Jesteś zainteresowany/a wzięciem udziału w Dniu Gościa organizowanym w Twoim mieście? Skontaktuj z którymś z Członków grupy albo jej Prezesem. Możesz również zarejestrować się na nie bezpośrednio przez naszą stronę internetową TUTAJ!

Chciałbyś zaprezentować swoją firmę Dniach Branżowych? Skontaktuj się z Członkami lub Prezesem danej Grupy, a oni udzielą Ci więcej szczegółów na temat terminów spotkań.

Share on FacebookGoogle+