Co łączy Premiera Irlandii i BNI?

 | 

Anna Siewiorek
PR&Marketing Specialist

Hasłem przewodnim BNI jest pozytywne zmienianie sposobu, w jaki na świecie robi się biznes. BNI to ponad 190 000 przedsiębiorców w 69 krajach świata, którzy nawiązują relacje biznesowe, rozwijają swoje firmy i pozytywnie wpływają na gospodarkę. Nic więc dziwnego, że takie działania wzbudzają zainteresowanie polityków i mediów z całego świata. Cieszy nas wsparcie jakie otrzymujemy i zasięg jaki mają informacje o BNI.

Gdzie w tej historii pojawia się Premier Irlandii? W lutym tego roku Enda Kenny oficjalnie otworzył nową siedzibę BNI w Irlandii. Nie jest to jednak pierwsza tego typu współpraca miedzy organizacją, a irlandzkimi władzami. W rządowym raporcie z 2015 roku władze Irlandii określiły BNI jako jedną z najważniejszych organizacji, które wspierają rozwój biznesu i zwiększają zatrudnienie tak lokalnie, jak i globalnie.

20/02/2016 An Taoiseach Enda Kenny officially opening the new BNI global office in Castlebar, Co. Mayo. Photo : Keith Heneghan / Phocus. Premier Irlandii, Enda Kenny, oficjalnie otwiera nową siedzibę BNI w Irlandii

 

Sam Premier Irlandii mówi o organizacji w ten sposób: BNI Irlandia jest doskonałym przykładem na to, jak regionalna grupa przedsiębiorców może stać się globalnym graczem. Dzięki BNI nie tylko mogą oni prowadzić działalność gospodarczą w Europie, ale również działaś w skali globalnej w USA czy Azji.”  Premier Irlandii, Enda Kenny, wspiera BNI od 2012 roku.

Podobne wsparcie BNI otrzymało na Malcie, gdzie Członkowie BNI Valetta nie tylko mogli przeprowadzić spotkanie grupy w Pałacu Prezydenckim, ale również sam Prezydent Malty, wziął w nim udział. BNI New Zealand natomiast zdobyło uznanie agencji rządowych za rolę, jaką pełni w pomaganiu rozwijającym się firmom oraz społeczne zaangażowanie Członków.

 GSNTV

Dyrektor Narodowy BNI Nowa Zelandia w programie dotyczącym społecznego zaangażowania Członków BNI

BNI od lat wzbudza też duże zainteresowanie mediów. Główne kanały telewizyjne, w krajach takich jak USA, Nowa Zelandia, Portugalia, Chiny, czy RPA nie tylko relacjonują wydarzenia organizowane przez BNI, ale również informują o bardzo dobrych wynikach finansowych osiąganych przez grupy. Stało się tak również na Węgrzech, gdzie prasa, radio i najważniejsze stacje telewizyjne informowały o wyjątkowo szybkim rozwoju organizacji w 2015 roku i przekazanych rekomendacjach na kwotę prawie 30 milionów euro. BNI pojawiło się również w najważniejszych kanałach informacyjnych na świecie, m.in. CNN i Fox Business News. Założyciel BNI, Ivan Misner, oraz Dyrektorzy Narodowi BNI występują w charakterze specjalistów w programach dotyczących ekonomii i marketingu.

Również w prasie bardzo często pojawiają się wzmianki o szerzeniu idei networkingu i marketingu rekomendacji przez BNI. O organizacji pisały już najważniejsze periodyki ekonomiczne na świecie, takie jak Forbes, Fortune i Economic Times. Również polskie tygodniki i magazyny, takie jak Newsweek, Nowa Sprzedaż czy Businessman Today opisywały czytelnikom korzyści, jakie płyną z profesjonalnej strategii rekomendacyjnej, jaką można wypracować w BNI Polska. Cieszy nas takie zaangażowanie – dzięki temu porady networkingowe oraz wiedza na temat tego jak rozwijać własną firmę docierają do jeszcze szerszej grupy przedsiębiorców. Czekamy na więcej!

Share on FacebookGoogle+