Dariusz Lipski, wspólnik Kancelarii Adwokackiej JLS

 | 

Dariusz Lipski
Członek BNI Pride

Dariusz Lipski od 2010 roku jest wspólnikiem Kancelarii Adwokackiej JLS – jednej z większych Kancelarii Adwokackich w Rzeszowie i jest członkiem grupy BNI Pride. Na co dzień zajmuje się kompleksową obsługą przedsiębiorców na każdym etapie ich działalności, m.in.  przy zakładaniu firm, decydowaniu o formie działalności gospodarczej, analizowaniu kontraktów firmowych, przygotowywaniu umów dla klientów a także ich negocjowaniu.

Dariusz opowiedział nam, dlaczego zdecydował się dołączyć do BNI oraz jakie widzi dla siebie korzyści z członkostwa w naszej organizacji.

 

Jak rozpoczęła się Twoja działalność w BNI?

O BNI dowiedziałem się od mojego klienta, który był członkiem jednej z krakowskich grup BNI.  Zarekomendował mnie on dyrektorowi, który tworzył pierwszą grupę w Rzeszowie – BNI Pride, Pawłowi Jachowi.

Przed przystąpieniem do BNI, pojechałem do Krakowa, przekonać się, jak wygląda spotkanie grupy. Wracając ze spotkania od razu zadzwoniłem do Pawła Jacha i powiedziałem, że chcę być członkiem powstającej grupy w Rzeszowie.

 

Co spowodowało, że zdecydowałeś się na dołączenie do BNI?  

Najbardziej przekonał mnie fakt, że w grupie działają tylko rzetelni przedsiębiorcy – sprawdzeni już na etapie wchodzenia do grupy. Uznałem, że BNI to sposób komunikowania się z przedsiębiorcami, który bardzo mi odpowiada. Oczywiście nie mogę nie wspomnieć o rekomendacjach: zobaczyłem, że rekomendacje przekazywane przez przedsiębiorców są faktycznie wartościowe. To rzeczywiście polecenie kogoś ze względu na to, że rzetelnie wykonuje obowiązki i  dobrze prowadzi swój biznes.

Działalność BNI jest mi bardzo bliska, ponieważ główną ideą jest budowanie długotrwałych relacji i polecanie sobie rzetelnych dostawców usług oraz partnerów biznesowych. Przewaga klientów mojej kancelarii to klienci z polecenia. Szacuję, że 90% przedsiębiorców, których obsługuję, to firmy z polecenia.

Cenię spotkania BNI również dlatego, że nie tylko są ściśle nastawione na rozwój biznesu, ale pozwalają też na budowanie relacji koleżeńskich, które swobodnie tworzą się obok relacji biznesowych.

 

dariusz lipski 7

 

Jakie rekomendacje są dla Ciebie najbardziej wartościowe?

Usługi prawne, które świadczę, to usługi w dużej mierze oparte na zaufaniu. Obsługa prawna czy księgowa to takie elementy działalności gospodarczej każdego przedsiębiorcy, które muszę być oparte na zaufaniu. Dlatego na początku mojej działalności w BNI byłem bardzo mile zaskoczony, że tak szybko otrzymałem pierwsze rekomendacje.  Zdawałem sobie bowiem sprawę z tego, że dla przedsiębiorców bardzo ważne jest zaufanie i to zaufanie trzeba sobie wypracować i na nie zasłużyć.

Najcenniejszymi dla mnie rekomendacjami są takie, które będą rozwijane i kontynuowane w przyszłości. Nawet rekomendacja, która na początku wydaje się jednorazowa, np. analiza umowy czy też pomoc przy jej tworzeniu, może przerodzić się w długoterminową, stałą współpracę z danym klientem. W czasie swojego członkostwa w BNI otrzymałem dużo rekomendacji, dzięki którym stale współpracuję z przedsiębiorcami i współpraca ta układa się bardzo pomyślnie. Rekomendacje, które otrzymałem, nadal trwają i żadna z nich nie zakończyła się zerwaniem współpracy przeze mnie czy też przez drugą stronę.

 

Która z przekazanych Ci rekomendacji była najlepsza?

Rekomendacja ta dotyczyła obsługi prawnej koleżanki z pracy jednego z członków mojej grupy, a dokładniej sporu sądowego o znaczną kwotę pieniężną. Ze względu na obowiązującą mnie tajemnicę zawodową i rzetelność w stosunku do klientów, nie mogę przekazać większych szczegółów. Dodam, że rekomendacje, które przekazuję członkom grupy również są często objęte taką tajemnicą. Na forum publicznym sygnalizuję, że przekazałem do kogoś rekomendację, a potem w wiadomości prywatnej przesyłam konkretne informacje i dane kontaktowe.

 

dariusz lipski 2

 

Które z przekazanych przez Ciebie rekomendacji były najbardziej wartościowe?

Znaczącymi poleceniami były polecenia z branży budowlanej przekazane przeze mnie do właścicieli biur projektowych, którzy poszukiwali nieruchomości w całej Polsce pod swoje inwestycje. Rekomendacje dla firm z branży budowlanej zakończyły się podziękowaniem za biznes opiewającym na kwotę ok. 50 000 złotych – były to początki działalności naszej grupy, na tamten moment były to wartościowe rekomendacje. Myślę, że do znaczących rekomendacji mogę zaliczyć też przekazanie kontaktu do firmy z branży szkoleniowej na przeprowadzenie dużego szkolenia dla grupy prawników.

 

Jak członkostwo w BNI wpłynęło na Twój sposób podejścia do klienta i pracę z nim?

Dzięki członkostwu w BNI w zupełnie inny sposób przeprowadzam rozmowy z klientami. Zaczynam zastanawiać się nad tym, na jakim jeszcze polu mogę pomóc klientom, których na co dzień obsługuję: tak, by mogli osiągać  lepsze wyniki finansowe czy bardziej rozwinąć swój biznes. Jednocześnie staram się myśleć także nad tym, jak wesprzeć członków mojej grupy.

BNI to organizacja, dzięki której mogę zaproponować klientom kompleksowe usługi, polegające na przykład na obsłudze prawno-podatkowo-księgowej. Jeżeli mój klient potrzebuje również usług księgowych czy ubezpieczeniowych, z czystym sumieniem mogę polecić mu członków mojej grupy działających w wymienionych wyżej branżach.

Share on FacebookGoogle+