40 grup BNI w Polsce! Otwarcie grupy BNI Alfa we Włocławku

 | 

Grupa BNI Alfa, która otworzyła się w sierpniu we Włocławku, jest już 40 grupą BNI w Polsce. Kick-off, liczącej 35 członków, grupy zgromadził lokalnych przedsiębiorców, zaproszonych gości, a także przedstawicieli władz samorządowych. Uroczyste spotkanie grupy uświetniła obecność Prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego oraz Przewodniczącego Rady Miasta Włocławek – Jarosława Chmielewskiego. 

 bni_alfa

Członkowie grupy BNI Alfa. Za rozwój grupy odpowiedzialni są: Dariusz Alabrudziński, Dyrektor Asystujący oraz Maciej Świerczyński, Dyrektor Regionalny BNI. 

 

“Tworzenie i otwieranie grup jest jak budowanie domu – najpierw trzeba zacząć od porządnych fundamentów, czyli dobrego dyrektora, który będzie mocno ugruntowany biznesowo i będzie pozyskiwał wartościowe firmy do grupy. Członkowie Założyciele stanowią mury, ale dopiero ich szerokie kontakty biznesowe zamykają całą budowę jako dach. W ten proces trzeba włożyć bardzo dużo czasu i energii, a także pamiętać, by działać zespołowo, ponieważ jeśli na etapie tworzenia grupy nie nauczymy się tego, to w późniejszym czasie będzie to jeszcze trudniejsze i odbije się na jakości grupy.” – mówił o otwieraniu grupy Dariusz Alabrudziński, Dyrektor Asystujący BNI. 

 

dariusz-alabrudzinski_bni-alfa

Wystąpienie Dariusza Alabrudzińskiego, Dyrektora Asystującego BNI.

 

BNI Alfa jest już drugą grupą powstałą we Włocławku, która gromadzi przedsiębiorców zainteresowanych  budowaniem i rozwojem biznesu dzięki wprowadzeniu strategii marketingu rekomendacji do swojej firmy. Zgodnie z nią, członkowie rekomendują się nawzajem i polecają swoje usługi innym.  “Rok temu, kiedy była tylko jedna grupa BNI w kujawsko-pomorskim, pojechałem na spotkanie,  ale nie byłem w stanie przyłączyć się do grupy w Bydgoszczy, ponieważ tam zbyt mało znam biznes i nie wnosiłbym wartości dla tamtej grupy. Ale od razu wiedziałem, że jeśli pojawi się pomysł na stworzenie grupy we Włocławku, to dołączę nie tylko jako członek, ale i jej współtwórca. BNI to według mojego przekonania wiatr w żagle. Dzięki członkostwu w BNI mamy tyle pracy, że nie nadążamy z realizacją wszystkich zleceń, nie nadążamy ich przerabiać i musimy szukać pracowników. Szczerze polecam. – mówił Dariusz Knotowski, właściciel firmy Fit Design Strony Internetowe.

 

bni-alfa-otwarcie-pierwsze-wizytowki

Spotkanie stanowiło okazję do nawiązania nowych kontaktów biznesowych i wymiany wizytówek.

 

Podczas uroczystego otwarcia grupy, głos zabrał również Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski, który podkreślał, że przedsiębiorcy należący do lokalnych grup BNI otrzymują wsparcie władz samorządowych: „Każda grupa BNI, która skupia przedsiębiorców, jest dla samorządu niezwykle ważna. Grupy BNI są niezwykle ważne, ponieważ możemy realizować wiele zadań wspólnych, bo trudno żeby samorząd działał w oderwaniu od środowiska, a przede wszystkim od przedsiębiorców, którzy przecież na terenie Włocławka funkcjonują, płacą podatki i przede wszystkim są największymi pracodawcami.” 

Otwarcie grupy wzbudziło zainteresowanie lokalnych mediów. Relacja z otwarcia grupy pojawiła się w Telewizji Kujawy – zachęcamy do obejrzenia reportażu z tego wydarzenia. Grupie BNI Alfa życzymy szybkiego rozwoju i powodzenia w biznesie.

 

 

 

Fot. Fotospec Marta Lewandowska

 

Share on FacebookGoogle+